30 Temmuz Cuma 2021

Fotoğraf makinesi gibi: Akıllı çamaşır makinesi


Çamaşır makinesi

Ev teknolojileri her geçen gün gelişiyor ve farklı isteklere hitap ediyor. Bu kapsamda değerlendirilmesi geren Slip Wash hem tekerlekli sandalyede olanları hem de farklı bir tasarım arayışı olanlara aynı anda seslenebiliyor. Akıllı çamaşır makinesi sektöründe farklı imzalar bulunuyor olsa da şimdiki oldukça farklı görünüyor.

Yapay zeka ile çalışan çamaşır makinesi denedik

Akıllı çamaşır makinesi

Birçok marka farklı tasarım ve özellikte çamaşır makinelerini çıkartıyor karşımıza, tasarımcı Jiheon Song ise engelli bireylerin de kolaylıkla kullanabileceği, kapağı öne doğru değil de, yüksek ve kayan bir panel şeklinde yukarıya açılan çamaşır makinesini tasarladı.

çamaşır makinesi

Oldukça klas duran ve aynı zamanda yukarıda da bahsettiğimiz gibi tekerlekli sandalyeli olan bireylere kolaylık sağlıyor. Bu özelliğinin yanında bir de ergonomik tasarımlı çamaşır makinesi, ayın zamanda akıllı sistemiyle de birçok kişiye hitap ediyor. Akıllı saatten, mobil uygulaması ile takip edilebilen çamaşır makinesinin çalışma süresi, işleri iyice akıllı ve keyifli hale getiriyor desek yeridir.

çamaşır makinesi

Silindir yapısıyla ve kapak tasarımının yukarıya kayıyor olmasıyla adeta bir fotoğraf makinesine benzeyen cihaz, yerden tasarruf yapmayı da sağlıyor. Şeffaf kapak tasarımıyla çamaşır makinesinin çalışma durumunu canlı olarak izleyebildiğiniz bu makinenin, şu an için prototip aşamasında olduğunu belirtelim. Ancak satılmaya başlarsa gerçekten faydalı olacak gibi duruyor.

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix abone sayısı bir hayli artan Türkiye için yerli film ve dizi çalışmalarını sürdürüyor. Türk yapımlarına verdiği önem kadar Türk oyuncuları da önemseyen platform, oyuncuları yabancı yapımlarda da karşımıza çıkarıyor. Oyunculuğu ve önceki karakterleri ile izleyicileri kendine hayran bırakan Kıvanç Tatlıtuğ; Into The Night dizisinin 2. sezonuna konuk oyuncu olarak yer alacak. Into The Night 2. sezonunda Kıvanç Tatlıtuğ rol alacak 2020 yılında yayınlanmaya başlayan ve tüm dünyada popüler hale gelen Belçika yapımı dizi, 6 bölümlük ilk sezonunu başarı ile tamamladı. Jason George’un The Old Axolotl romanından esinlenerek ortaya çıkardığı Into The Night 2. sezonunda Kıvanç Tatlıtuğ’a da yer verecek. Dizide Tatlıtuğ’un yanı sıra Mehmet Kurtuluş‘un yanı sıra Stefano Cassetti, Laurent Capelluto, Pauline Etienne ve Babetida Sadjo gibi isimlerde yer alıyor. Fakat ünlü oyuncunun şimdilik hangi rolde yer alacağı bilgisi bulunmuyor. Aşk-ı Memnu dizisindeki oyunculuğu ile izleyicileri kendine hayran bırakan ünlü oyuncu; bu başarısını Kuzey Güney dizisi ile devam ettirmişti. Bu dizi Kıvanç Tatlıtuğ’un Netflix’teki ilk performansı olmayacak. Oyuncu, “Bir Denizaltı Hikayesi” ile seyirci ile buluşacak.

Into The Night 2. sezonda Türk oyuncu rüzgarı

Netflix abone sayısı bir hayli artan Türkiye için yerli film ve dizi çalışmalarını sürdürüyor. Türk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir