19 Ağustos Cuma 2022

Gmail’in yeni görünümü herkesin kullanımına sunuyor


Google, Google’ın Materyal Tasarımı 3’ü temel alan yepyeni bir görünümün, Google Workspace’in tüm avantajları dahil olmak üzere her Gmail kullanıcısı için faydalı geliştirmelerle harmanlandığını duyurdu. Yıllar içinde şirket, sekmeli gelen kutusu, Smart Compose ve Smart Reply gibi yapay zeka tabanlı işbirlikleri ve iOS ve Android için yerel uygulamalar gibi üretkenliği sürdürmek için yenilikçi yöntemler sundu. Son zamanlarda Google, çevrimdışı modu masaüstü sürümüne de sundu.

Modern iletişim, modern tasarım

Google, insanların bağlantıda kalmasına yardımcı olmak için Gmail, Chat, Spaces ve Meet’i tek bir birleşik görünümde birleştirdi. Sohbeti etkinleştiren tüm Gmail kullanıcıları için, entegre görünüm bugün kullanıma sunulacak. Size en uygun olanı temel alarak kişiselleştirebileceğiniz uygulamalar arasında geçiş yapmanın net ve düzenli bir yolunu fark edeceksiniz.

  • Hızlı Ayarlar’ı kullanarak Gmail, Chat, Spaces ve Meet arasında geçiş yapabilirsiniz.
  • Sistem etiketleri (Yıldızlı, Ertelenmiş ve Önemli gibi) ve kullanıcı tarafından yapılmış etiketler ayrılır.
  • Sohbet edenler, gelen mesajlardan alıntılar ve hızlı yanıt menüsü seçenekleriyle konuşma balonları görecek.

gmail-in-yeni-gorunumu-herkesin-kullanimina-sunuyor-1

Ayrıca Google, Gmail’in özelleştirmesini geliştirmeye devam ediyor. Şirket, gelen kutunuza arama çipleri ekleyerek ve arama sonuçlarını iyileştirerek mesajları bulmayı kolaylaştırıyor.

Kullanıcılar artık Gmail’i ister bağımsız bir e-posta istemcisi olarak, ister Google Meet’te Chat, Spaces ve görüntülü sohbetler arasında geçiş yapmak için bir merkez olarak, iletişimde kalmak istedikleri şekilde özelleştirebilir. Ayrıca Google, bu yılın sonlarında tablet kullanıcılarına daha iyi emojiler, ek erişilebilirlik özellikleri ve çok daha fazlasını getireceğine söz veriyor.

gmail-in-yeni-gorunumu-herkesin-kullanimina-sunuyor-2

Birleşik bir Gmail özelliği hakkında konuşan Google Ürün Müdürü Neena Kamath, şunları söyledi:

18 yıl boyunca insanların işbirliği yapmasına ve işleri yapmasına yardımcı olduktan sonra, Gmail her zamankinden daha yararlı, özelleştirilebilir ve entegre hale geldi. En son değişikliklerimiz, Google Workspace’in en iyileri de dahil olmak üzere her Gmail kullanıcısına faydalı güncellemeler getiriyor ve Google’ın Material Design 3’ü temel alan yepyeni bir görünümle birleşiyor.

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Telegram'a Zoom'u yerinden edecek yeni özellik geliyor

Apple’a özel Telegram güncellemesi yayınlandı!

WhatsApp tarafında yaşanılan büyük gizlilik sözleşmesi endişesi ile kullanıcı sayısını arttıran Telegram kendisini geliştirmeye devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.