19 Eylül Perşembe 2019

Google arama motoruna güncelleme geliyor!


Hemen her gün mobil cihazlarımız, bilgisayarlarımız ve hatta televizyonlarımız üzerinden istediğimiz bilgilere erişme olanağı sağlayan Google‘ın arama motoru, önemli bir güncelleme ile geliyor.

Şirketin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya göre telefonlarımızdaki arama motorlarına ”hız kazandıran güncelleme” gelecek. Bu da arama sonuçlarında yavaş yüklenen web sitelerinin daha aşağılarda yer almasını sağlayacak.

İlk kez mobil cihazlar baz alındı

Yeni güncellemenin yaz aylarına doğru geleceğini bildiren yetkililer, bu güncellemenin küçük bir yüzdeye etki edeceğini ancak neredeyse her gün kullandığımız arama motorunun kalitesini daha fazla arttıracağını açıkladılar. Arama sonuçlarında çıkan web sitesinin yüklenme hızına göre mobil arama sonuçlarındaki sıralamasının belirleneceği yeni güncelleme ile daha önceleri masaüstü bilgisayarları baz alan şirket bu kez ilk defa mobil cihazları baz almış olacak.

Güncellemenin az bir yüzdeyi etkileyeceğini özellikle vurgulamasına karşın web sitelerinin mobil sayfalarını kullanıcılar için daha fazla senkronize hale getirmelerini sağlayacak gibi görünüyor.

 

YAZAR: Özüm Oben Şendil

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Starbucks

Akıllı Starbucks kalemiyle kolay ödeme yöntemi!

Gelişmiş teknolojiyle gündeme sürekli gelen Japonya’da yeni bir ödeme dönemine geçiliyor. Bundan böyle Starbuck’tan kahve …

Bir Cevap Yazın