8 Mayıs Cumartesi 2021

Google Chrome ‘anılar’ özelliğini test ediyor


Google’ın popüler web tarayıcısı Chrome, yeni bir özelliği test ediyor. Test edilen özellik kullanıcıların web üzerindeki etkinliklerini daha kolay yönetmelerine yardımcı olacak. İşte detaylar:

Canary kanalında kullanılabiliyor

Şu anda Chrome Canary’de mevcut olan ‘Anılar‘ özelliği sayesinde sekmeleri, yer imlerini ve hatta web tarayıcısı geçmişinizi tek bir yerde gruplayabilirsiniz. Yeni özelliğin kullanımı sizlere tanıdık gelebilir ancak şirket bu aracı ilk kez web tarayıcısında tanıttı. Ayrıca bilgilerinizi yönetmeyi çok daha kolay hale getiren özellik Windows, Mac, Chrome OS ve Android cihazlarda kullanılabilecek.

Chrome’un Anılar özelliği yalnızca Canary kanalında kullanılabilir ve manuel olarak etkinleştirilmesi gerekir. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

  1. Chrome Canary’yi açın
  2. Adres satırına chrome: // flags yazın
  3. Arama kutusuna Anılar yazın
  4. Özelliği aktifleştirin

Yukarıdaki prosedür tamamlandıktan sonra, istediğiniz zaman chrome: // Memories adresini ziyaret edebilir ve işlevi kullanmaya başlayabilirsiniz.

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tam kapanma dönemini fırsata çevirecek en iyi 5 egzersiz uygulaması

Çalışma hayatından spor yapmaya fırsat bulamadığınızdan yakınıyorsanız tam kapanma dönemini fırsata çevirebilirsiniz. Pandemi ile spor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir