Google Haritalar ile Uber Çağırmak ve Daha Fazlası

0
570 Okunma

Çoğumuz seyehat ederken Google Haritalar uygulamasını kullanıyoruzdur. O yalnızca şehrimizdeki trafik yoğunluğunu bize bildiren bir uygulama değil, aynı zamanda  hiç bilmediğimiz yerlerde bize yol gösteren bir acil durum kurtarıcısı da. Google Haritalara bu yıl içerisinde uygulama üzerinden Uber çağırmak gibi birçok özellik eklendi. İşte bunlardan birkaçı;

 

Google Haritalar’dan Uber Çağırın

Google, bu yıl Uber’ı doğrudan Google Haritalar üzerinden çağırma özelliği ekledi. Bu özellik hem iOS hem de Android kullanıcıları tarafından erişilebilir. Google Haritalar’daki Uber entegrasyonu, kullanıcıların doğrudan Haritalar’dan bir Uber talep etmesini sağlar. Bununla birlikte kullanıcılar, sürücünün ne zaman buluşma noktasına  geleceğini kontrol edip, sürücüyle iletişime geçebilir  ve seyahat durumunu Google Haritalar’ın kendisinden izleyebilir.

İneceğiniz durağı kaçırmamak için uyarı bildirimi alın

Google bu uygulama ile  otobüs veya tren yolculuğu yapan kullanıcılara yararlı olacak bir yeni özellik ekliyor.Harita şimdi yolcular varış noktasına yaklaştığında  bir bildirim gönderiyor.

Toplu taşıma kullanıcıları zaman zaman uyuyakalmak ve inecekleri durağı kaçırmak  durumlarıyla karşılabiyor. Şimdi, trende veya otobüste kalma olasılığınızı daha aza indirecek bir bildirim alacaksınız .Google Haritalar, sürüş talimatları için adım adım ilerleme bildirimleri gösteriyor ve kullanıcı durağa yaklaştığında uygulamanın bildirim göndermesini sağlıyor.

 

Aracınızı en son nereye park ettiğinizi Google Haritalar ile bulun

Türkiye’de aracını park ettiği yeri unutup 1 ay arayan insanların haberlerini duymuştuk. Google’ın bu gibi durumlara müthiş bir çözümü park yerini kaydetme özelliği. Park yerinizi haritaya kaydedebilir, fotoğraflarını ekleyebilirsiniz.

Seyehat için günün en iyi saatini öğrenin

Özellik, kullanıcılara bir yere nasıl gideceğini, hangi rotayı kullanmaları gerektiğini ve seyahat etmek için  en iyi zamanı bildirecek. Uygulama, tahmini zaman, mesafe ve yolda vereceğiniz geçiş ücretleri sayısı gibi bilgileri  bir grafikle gösterecektir.

Acil Durum alarmı

Şirket, herhangi bir kriz anında kullanıcıların haritada özel bir simge göreceğini söyledi. Simgeye dokunduklarında, yararlı numaralar ve web siteleri gibi daha fazla bilgi görebilirler. Bununla birlikte, harita yol kapanması, trafik ve toplu taşıma güncellemeleri gibi gerçek zamanlı güncellemeleri de gösterecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz