Online Kitap Okuma Uygulamaları

0
785 Okunma

 

Akşam dışardaki etkinlikleri iptal edip, sıcacık odanda gece yarısına kadar kitabını bitirme hevesinde bir kitap kurdu olduğunu biliyoruz. Senin için koltuğuna şöyle bir yaslanıp yeni kitabına dalıp gitmenin verdiği hazzın yerini hiçbir şey tutmaz. Sana katılıyoruz ve içindeki kitap kurdu için dışarıda olduğunda da kullanabileceğin online kitap okuma uygulamalarının listesini çıkardık. Bir dahaki  sefere kitabını geride bırakmak durumunda kaldığında keyifle kullanabileceğin 4 uygulama;

Online Kitap Okuma UygulmalarıKitabınız yanınızda değilken de okumaya devam edin.

 1)Goodreads

Goodreads: Çok uzun zamandır bizim favorimiz. Goodreads, kitap severler için sosyal ağ platformudur ve 35 milyon üyeden oluşan geniş bir kullanıcı tabanına sahiptir. Okuduğunuz kitaplar için sanal bir kitap rafı oluşturarak ve okunacak bir kitap listesi oluşturarak başlayabilirsiniz. Çeşitli kitapların bilgi ve incelemelerine bakmak istediğimizde, bu uygulamayı çok faydalı buluyoruz. Bu incelemeler diğer okurlar tarafından yazılıyor. Ayrıca, uygulama, kitap rafınıza kitap eklemenize ve kitap hakkında bilgi bulmanıza olanak tanıyan barkod taramasına sahip. Türk yazarları uygulamaya kaydetmeyi unutmayın.

2)Amazon Kindle

Eğer hevesli bir okuyucuysanız, Amazon Kindle uygulamasını tercih edebilirsiniz. Kindle uygulaması, aksiyon ve macera, işletme ve ekonomi, tarih, siyaset, seyahat, din, fantezi, korku ve bilim kurgu ve daha pek çok türden kitaplar içerir. Ayrıca seçim yapabileceğiniz bir dizi gazete ve dergi bulunmaktadır. Uygulamanın hem ücretsiz e-kitaplardan hem de ödeme yapmanız gereken kitaplardan oluşan bir koleksiyonu var. Uygulamayla ilgili en iyi şey, tüm cihazlarla senkronize edilebilmesidir; böylece tablet, akıllı telefon veya bir dizüstü bilgisayardan okuyabilirsiniz.

 

3)Pocket

Başka bir şey yapıyor olmanız gerektiği zaman kendinizi kitap okurken bulduğunuz oluyor mu? Öyleyse Pocket sizin için kullanışlı olacak. Bir dahaki sefere internette ilginç bir makaleyi okumayı yarıda kesmek durumunda kalırsanız, makaleyi Pocket uygulamasına kaydedebilir ve daha sonra okuyabilirsiniz. Ayarları, çevrimdışı modda da okunabilecek şekilde ayarlamayı unutmayın.

 

4)Google Play Kitaplar

Google Play Kitaplar’da, seçebileceğiniz milyonlarca kitap bulacaksınız. Çevrimdışı olduğunuzda bile onları satın alabilir ve okuyabilirsiniz. Sayfaları yer imlerine ekleme ve vurgulama yapma seçeneği de var. Ayrıca arka plan ve yazı tipi seçenekleri  ile okuma deneyimini kişiselleştirme imkanı sunuyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz