23 Nisan Salı 2019

Google Maps kullanın, restoranlarda sıra beklemeyin!


Google, Harita uygulamasına getirdiği yeni güncelleme ile birlikte artık kullanıcılara gidecekleri restoranlardaki bekleme süresini bildiriyor.

Karnımız açken beklemek epey yıpratıcı olabilir. Özellikle büyük şehirlerde ve popüler yeme-içme mekanlarında kuyruklar oluşabiliyor ve insanlar buralarda yemek yiyebilmek için saatlerce bekleyebiliyorlar.

Restoranlarda sıra beklemeye son

Google Maps ise bu soruna çözüm olmayı hedefliyor. Gelen yeni güncelleme ile birlikte iPhone kullanıcıları restoranlardaki ortalama bekleme süresini görüntüleyebilecekler ve gitmek istedikleri yeri buna göre seçebilecekler.

Restoranların bilgi kartında daha önceden açılış kapanış zamanları, en kalabalık olduğu günler gibi farklı bilgiler bulunuyordu. Ancak uygulamanın 4.47 sürümü ile artık restoranın bulunduğunuz saat aralığında ne kadar yoğun olduğu ve ne kadar bekleme süresinin olacağı gösteriliyor. Bazı yerlerde ise yine Google Maps üzerinden rezervasyon yapma seçeneği bulunuyor.

Güncelleme Türkiye‘de de kullanılabilir durumda ve şu an için sadece iOS kullanıcılarına sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Homecoming ile sınırlı kalmayacak!

Dünyaca ünlü şarkıcı Beyonce’nin Coachella belgeseli, Netflix üzerinden yayınlanmaya başladı. Ortaya çıkan bilgilere göre, Beyonce …

Bir Cevap Yazın