13 Ekim Cumartesi 2018

Google Play’de akıllara durgunluk veren temizlik yapıldı

Google Play Store’da geçtiğimiz günlerde çok ciddi bir temizlik yapıldı ve binlerce uygulamanın mağazaya hayatına son verildi.


Google’ın sahibi olduğu Android işletim sistemine özel olarak çıkarılan ve içerisinde yüz binlerce uygulama olan Google Play’de geçtiğimiz günlerde uygulama temizliği yapıldı. Bu temizlik sonucunda binlerce uygulamanın mağaza hayatı sonlandırıldı. Google Play Store’da birçok gereksiz uygulama var. Bu uygulamaları şimdi söylemek yanlış olur ama her konuda tamamen ‘spam’ olarak yapılmış uygulamalar mağazaya yükleniyordu. Google mağazaya yüklenen her uygulamaya bakmadığı için dolandırıcılardan tutunda uygulamaları farklı amaçlar için kullanacaklar mağazadaki uygulama botunu geçerek oldukça yüksek gelirler elde edebiliyorlardı.

GOOGLE BÜYÜK İŞLETMELERE BİLE NOKTA ATIŞI YAPIYOR

Google’ın Android mağazasında yaptığı temizlikte sadece küçük işletmeli uygulamalar aynı zamanda milyonlarca indirilme oranına sahip uygulamalarda da silinme olay yaşanabiliyor. Son yapılan güncellemede genel olarak Erişilebilirlik Servisleri’ne erişme konusunda sıkıntı çıkaran uygulamalara son verildi. Google’ın güvenlik isteği her şeyden önemlidir ve eğer sizde Google’ın herhangi bir ürünüyle çalışmak istiyorsanız buna önem vermek zorundasınız. Kullanıcı güvenliği ve memnuniyeti her şeyden önemlidir. Uygulama geliştiricilerin silinen uygulamaları hakkında geri bildirimde bulunmaları için 30 gün süre var. Uygulaması silindikten sonra 30 gün içerisinde herhangi bir istekte bulunabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model 3 son zamanların en güvenilir otomobili!

Genel Model 3 otomobil, tasarımının en önemli özelliğinden biri de güvenlik. Hatta bu otomobil yaralanma …

Bir Cevap Yazın