22 Şubat Cumartesi 2020

Görüntülü sohbet ve AR filtreleri Instagram için geldi!


Instagram kullanıcılarına müjde! Görüntülü sohbet ve AR filtreleri artık Instagram'da!

Instagram’ın görüntülü sohbet ve yeni özel AR filtreleri, artık Instagram hesaplarımızda mevcut. Bugün hepimizin merak ettiği,  Instagram görüntülü sohbetin özelliklerini ve  AR filtrelerini konu aldık.

Instagram Görüntülü Sohbet ile 4 Kişiyle aynı anda konuşma imkanı!

Instagram’ın yeni görüntülü sohbet özelliği dün itibariyle telefonlarımıza geldi. Görüntülü sohbet, Instagram Direct sekmesinden diğeriyle veya toplamda dört kişiye kadar bir grupla başlatılabiliyor. Sohbeti sadece  etkin bir Doğrudan bağlantımız olan kişiler ile gerçekleştirilebiliyoruz. Birisini engellemek ya da susturmak, o kişinin bizlerle görüntülü sohbet etme yeteneğini de devre dışı bırakıyor. Yeniden tasarlamayı tasarla özelliği, arama sekmesini, “hayvanlar” veya “mimari” gibi kategoriler arasında gezinebileceğimiz konu odaklı bir alanın yanı sıra trend hashtag’leri haline getirebiliyor.

Instagram kullanıcılarına müjde! Görüntülü sohbet ve AR filtreleri artık Instagram'da!

 

Instagram için en ilginç yeni güncellemelerden bir tanesi de Hikayeler için özel AR filtreleri. İlk kez, Instagram, üçüncü tarafların, filtreleri oluşturmasına izin veriyor. Ünlüler ve etkileyici kişiler tarafından tasarlanan özel AR filtreleri , ‘Keşfedin’ sekmesinde karşımıza çıkıyor.

AR tarzı kamera efektleri ile Instagram,  popüler  Snapchat objektifleri gibi çalışıyor. Bu yeni Instagram filtreleri, bir fotoğrafımızı veya selfiemizi sanal efektler ve nesnelerle zenginleştirmemizi sağlıyor. Üstelik, bir başkasının Hikayesinde; bir resim veya videoda kullanılan bir AR filtresini  işaretleyebiliyoruz. Daha sonrasında ise  Instagram, bunu denemek için kendi kişisel efektler araç takımımıza ekleyebilmemiz  için bir seçenek sunuyor.

YAZAR: Serap Uygur

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iphone-patenti

Tamamen dokunmatik ekrandan oluşan iPhone patenti

Apple aldığı patentler ile tekrar gündem olmayı başarıyor. Yeni bir patent başvurusuna göre, tamamen dokunmatik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir