17 Nisan Cumartesi 2021

Gülben Ergen kendisiyle özdeşleşen bir sözü NFT olarak satışa çıkardı


Son dönemin yeni trendi olan NFT akımına Gülben Ergen de dahil oldu. Ünlü şarkıcı kendisiyle özdeşleşen ‘Bana unutmayın ki hiçbir şey olmaz’ sözünü NFT’ye dönüştürerek açık artırmaya çıkardı. İşte detaylar:

Açık arttırmaya çıkarılıyor

Ünlü şarkıcı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ‘Bana unutmayın ki hiçbir şey olmaz’ı sözünün NFT’ye dönüştürüldüğünü ve açık artırmaya sunulduğunu açıkladı. Ayrıca Ergen, NFT eserin gelirini kurucusu olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği’ne bağışlayacağını söyledi.

Dünyada bir ilk: NFT yüzüklerle evlendiler!

Son dönemlerin trendi NFT nedir?

NFT’ye, takas edemeyeceğiniz/dönüştüremeyeceğiniz bir kripto varlık ya da para diyebiliriz. NFT’ler tıpkı Bitcoin ve diğer kripto para birimleri gibi, blockchain (blok zinciri) teknolojisini kullanıyor ve yapılan alışverişler bu teknoloji üzerinden kayıt altına alınıyor. Bu sistem sayesinde, sanatçı müzayede şirketlerini aradan çıkararak, doğrudan alıcılara ulaşabildiği gibi, satılan dijital eserin yeniden el değiştirmesi üzerinden de komisyon alabiliyor.

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hafta sonu kısıtlamasında bitirebileceğiniz 5 dizi

Hafta sonu kısıtlamalarında yapabileceğimiz aktivitelerin başında film/dizi izlemek geliyor. Bu yazımızda sizler için hafta sonu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir