Hamburger pişirme robotu: Flippy

0
163 Okunma
Miso Robotics’in bir süredir üzerinde çalıştığı “Flippy” isimli hamburger pişirme robotu, gerçek bir restoranda ilk kez test edilecek.

Miso Robotics uzun bir süredir üzerinde çalıştığı, hamburger pişirme robotunu sonunda tamamladı. İlk testlere hazır olan robot, öncelikle projenin de ilk destekçilerinden biri olan “Caliburger” restoranlarında denenecek. Tamamiyle işler bir restorana koyulacak robot, şimdilik burgeri hazırlama işlemini yapmıyor, sadece pişiriyor, ancak ilerleyen zamanlarda robota yeni işlevlerinde getirileceği söyleniyor.

Restoranların işleyişini kökten değiştirebilir

İlk olarak Caliburger’in California Eyaletinin Pasadena şehrindeki şubesinde denenecek olan robottan, Caliburger ilk etapta 50 adet sipariş verilmiş. Yakında Amerika başta olmak üzere Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri‘ndeki toplam 50 restorana yayılması planlanan robotun, franchise restoranların işleyişini kökten değiştireceğine inanılıyor.

https://youtu.be/lMIkWyiJp0k

Robotların restoranda yemek servis ettiği bilim-kurgu filmlerine artık bir adım daha yakınız. Ancak yine de lezzetli yemeklerin yapılırken komutlarla çalışan robotlardansa, zeki aşçıların daha gerekli olduğu kanısındayız. Bu yüzden de sadece bu tarz franchise restoranlar için bu fikir uygulanabilir gibi görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz