16 Ağustos Salı 2022

Hareketsizlik kalp sağlığınızı tehdit ediyor!

Hareketsiz kaldığımızda sağlığımız tehlike altına giriyor. Eğer sizde sağlıklı kalmak ve kalbinizin sağlığını korumak istiyorsanız hareketsiz kalmayın ve günde en az 10 bin adım atın.


Kalbimiz daha doğmadan önce yorulma dinlenme bilmeden her gün 100 bin defa atan en hayati organımız olduğu için kalp sağlığımızı ciddiye almamız gerekiyor. Bu mühendislik harikası muazzam makine günde yaklaşık 10 tonluk bir tankı doldurabilecek kanı pompalayabilir ki şuan insan vücudunun birçok organı halen bilinmiyor. Çoğu zaman çalıştığının farkında bile olmadığımız kalp sağlığı ileride karşımıza büyük sorunlar çıkarabilir. Ancak siz bunu bir ağrı, sıkışma veya düzensiz atım ile fark ediyorsanız kalbiniz artık sizi taşımayabilir bir hale gelebilir. Bu yüzden bir an önce bir uzmana görünseniz çok iyi edersiniz.

BÜTÜN BEYAZLARDAN UZAK DURARAK KALBİNİZİ KORUYUN

Her yıl milyonlarca insan kalp hastalıklarına bağlı sebeplerden bu muhteşem hayattan kayıyor gidiyor. Bir o kadar insanında hayat şartları kalp hastalıkları nedeniyle kısıtlanıyor ifadelerini kullanan Kardiyoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Serkan Duyuler bu konuda oldukça ciddi uyarılarda bulunuyor. Eğer sizde bu uyarıları dikkate almazsanız ilerleyen yaşlarınızda çok ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Sigara gibi kalbinizin ritmini bozacak şeylerden uzak durmaya çalışın. Özellikle kilolarınızdan kurtulun ve hayata tuzsuz, şekersiz, unsuz devam edin. Bu beyazlardan uzak durarak sağlıklı beslenin.

YAZAR: Gamze Deste Yegin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alzheimer hastalığının çözümü müzikden geçiyor olabilir! 2

Alzheimer hastalığının çözümü müzikden geçiyor olabilir!

Müzik beyin sağlığı için oldukça önemli bir noktada yer alıyor. Ruha etki eden şarkılar sayesinde …

1 yorum

  1. Hareket etmek gerek evet. Bu konu guzel. 3 bayazdan uzak durun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.