16 Ağustos Salı 2022

Hayatınızı kolaylaştıracak 5 teknolojik cihaz


Bugüne kadar hayatımızı kolaylaştıran birçok cihazı geliştiren teknoloji dünyası, evden e, spordan tatile kadar her alana özel çözümler üretmeye devam ediyor.

Sahile bile taşıyabileceğiniz klimadan doğa sporu yaparken hem lamba hem de şarj aleti olan cihaza, yüzükle ödeme yapmaktan şirketlerde ışıkları açıp kapatmak için kullanılacak sensörlere kadar birçok ürün hayatımızı kolaylaştırma devam ediyor.

1- Yüzükten ödeme

 

Günümüzde artık akıllı cihazlarımız ödeme seçenekleriyle büyük kolaylıklar sağlıyor. Temassız ödeme sistemi NFC özellikle bu anlamda öne çıkıyor. Ama artık ödemelerde akıllı telefonların da ötesine geçildi. Visa’nın geliştirdiği NFC yüzük projesi ile artık alışveriş için telefonu bile kullanmanıza gerek yok.

NFC yüzüğünüzü ödeme cihazınıza dokundurmanız yeterli. İlk adım olarak Rio Olimpiyatlarına katılan sporcular için sınırlı sayıda üretilen NFC yüzüğü artık resmen kullanıcılara sunulmaya başlandı. NFC yüzük sayesinde alışveriş ve seyahat gibi önemli etkinliklerde kullanıcılar artık bu işlemleri yapabilecek. NFC yüzük için belirlenen fiyat 53 dolar.

YAZAR: Gamze Deste Yegin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

youtube

YouTube yeni bir proje üzerinde çalışıyor!

Video içerik platformu YouTube etkinlik alanını genişleterek yeni bir hizmet vermeyi amaçlıyor. Ortaya çıkan bilgilere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.