Ruffian, elektrikli retro bisiklet

0
1.070 Okunma

Geleneksel motosiklet tasarımıyla elektrik gücünün bir araya getirilmesiyle meydana gelen Ruffian, farklı olmak isteyen herkes için eşsiz ürünlerden bir tanesi. Gün geçmiyor ki bir elektrikli bisikletle daha karşılaşmayalım ve yine gün geçmiyor ki karşımıza çıkan bu elektrikli bisiklet bir tasarım harikası olmasın.

Popülaritesini artırdıkça motosiklet üreticilerinin yanı sıra profesyonel tasarımcıların da ilgi odağı haline gelen elektrikli bisikletler, özellikle retro kimliğe kavuşmuş şekilde karşımıza çıkınca işin keyfi bir kat daha artıyor. Bahsetmekte olduğumuz bu bileşenleri üzerinde toplayan son elektrikli bisiklet örneklerinden olan Ruffian da, geleneksel motosiklet tutkunlarının dikkatini çekmek konusunda da fazlasıysa iddialı.

Üç renk seçeneği sunuyor

2012 yılında Almanya merkezli olarak kurulan Ruff Cycles tarafından yaratılan Ruffian, elektrikli kullanımının yanında geleneksel bir bisiklet yapısını da beraberinde getiriyor. Geleneksel motosiklet tasarımıyla elektrik gücünün bir araya getirilmesiyle meydana gelen Ruffian, bir elektrikli bisiklet.

Üzerinde 500Wh‘lık batarya ve 250W’lık pedal asistanlı elektrik motorunu barındıran bu sistemle birlikte toplam ağırlığı 33 kilogram olan Ruffian, 3,5 saatte şarj edilebilen bataryasıyla tek seferde 90 kilometre menzil vaat ediyor. Bisikletin maksimum sürat değeriyse bölgelerin belirlediği sınırlamalara göre değişiyor. Ruffian’da 26 inç büyüklüğünde jantlara yer veriliyor.

Hidrolik fren sistemi bulunan bisikletin sahip olduğu üç farklı renk seçeneğine göre lastik çevresinde de değişim bulunuyor. Yurtdışı fiyatları 5 bin 499 dolar olarak açıklanan Ruffian, Retro görünümüyle elektrikli bisiklet severler için piyasada.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz