8 Mayıs Cumartesi 2021

Hetta ile çöp atma alışkanlıklarınız değişiyor!


Avusturyalı endüstriyel tasarımcı Gesa Oeljeschläger, Hetta adını verdiği çöp kovasını geliştirip halkın kullanımına sundu. Çöp kovasının çalışma prensibi ısıyı kullanması. Paslanmaz çelik yapıdan oluşan çöp kovası çöpün nemini kurutup %70 alan açılmasını sağlıyor.

hetta organic waste ile ilgili görsel sonucu

Hetta’nın çalışma prensibi nasıl işliyor?

Hetta, ısıyı kullanarak çöp hacmini azaltıyor. Aynı zamanda güçlü ısı kullandığı için çöp içerisinde oluşan bakterilerin de ölmesini sağlıyor ve üremesine engel oluyor. Ayrıca çöp içerisinde zamanla oluşan kötü kokoların da ısı ile yok edilmesine olanak sağlıyor.

Bir yandan doğa dostu Hetta!

Zararlı atıkların yok olmadan dünya üzerinde kalmasına dur diyecek şekilde tasarlanan Hetta, zararlı maddeleri ısı ile yok edip küçülterek dünyaya verilecek olan zararın önüne geçiyor.

Her evde olmasını isteyeceğimiz bir ürün olan çöp kovası Hetta ile evlerinizde, ofislerinizde günlük olarak çöp atmak artık son buluyor böylelikle siz de bir sorumluluktan daha akıllıca bir yöntemle kurtulmuş oluyorsunuz. Aslına bakarsanız çöp alışkanlıkları eğitim olarak tüm insanlığa verilmeli kanısındayız çünkü bilinçsizce biriktirilen veya atılan çöpler yüzünden ormanlarımız, su kaynaklarımız kirlenip zarar görüyor.

 

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube kırpma özelliği

YouTube yeni bir arayüz için hazırlanıyor

Google, video platformu YouTube “Dinleme kontrolü” adında yeni bir özellik test ediyor. Bu özellik müzik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir