8 Ağustos Cumartesi 2020

IBM Katlanabilir akıllı saat patenti aldı


Lets Go Digital tarafından yayınlanan bir rapora göre , cihazın asıl patenti çevrimiçi olarak gönderildi ve IBM tarafından üç yıl önce uygulandığını görüyoruz. Patentte neler yapabiliriz, oldukça kalın bir smartwatch olarak gözüküyor. Bunun nedeni, cihazın yedi ilave gösterge panelini tutan bir bölmeye sahip olmasıdır. Paneller 4 panelli bir akıllı telefona veya 8 panelli bir tablete dönüştürmek için bölmelerden açılabilir.

IBM smart watch patent ile ilgili görsel sonucu

Cihaz açıldığında, kullanıcı arayüzü daha büyük simgeler ve daha büyük görüntüler göstermek için buna göre değişir. Tüm 8 panel açıldığında, cihaz tablet moduna girecek ve daha sonra her iki elin de çalışmasını gerektirecek. Sözü edilen paneller 3 inç 2 inç ölçülerek tamamen açılmış tablet 8 inç x 12 inç boyutunda olacak.

Patent, bu cihazın tek bir hoparlör ünitesine sahip olacağını ve isteğe bağlı bir fare ve fiziksel klavye ile çalışabileceğini ileri sürüyor. Optikle ilgili hiçbir ayrıntı yok ve ayrıca dahili donanım hakkında hiçbir ayrıntı yok gibi görünüyor.

IBM smart watch patent ile ilgili görsel sonucu

Şu an itibariyle, IBM bu tasarımı yalnızca patentli hale getirdi ve şirket bir süredir tüketici elektroniği işinin dışında kaldığından, bu cihazın kitlesel pazarlamadan çok uzun zaman alacağı anlaşılıyor.

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPad Pro 2020

Yeni iPad Pro modellerinde üzen performans!

Elektronik cihazlara yaptığı acımasız dayanıklılık testleriyle adından söz ettiren JerryRigEverything adlı YouTube kanalı yeni özellikleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir