İdeal profil fotoğrafı için 5 tüyo

0
848 Okunma

Gerçek hayat ya da dijital dünya fark etmez! Yeni insanlarla tanışırken en çok dikkat edilmesi gereken şey ilk izlenimdir. Aslında pek çok açıdan iyi olsanız da, profil fotoğrafınız onun dikkatini çekmezse bir sonraki adıma asla geçemezsiniz.

Tanışma uygulaması Happn, ideal profil fotoğrafı için ipuçları veriyor.

Kendiniz olun

Eğer profil fotoğrafınızda aileniz, arkadaşlarınız ya da evcil hayvanınız yer alıyorsa, silin! Yakın çevrenizle olan fotoğraflar, sizinle tanışmak isteyen kişilere hakkınızda fikir verse de kimi zaman yanıltıcıdır. Bu sebeple içinde sadece sizin olduğunuz bir fotoğrafı tercih edin. Etkileyici bir profil fotoğrafı için odakta sadece siz olmalısınız!

İlgi çekici olun

Fotoğrafınızda kendiniz ve yaşam tarzınız hakkında biraz bilgi vermek her zaman iyi bir fikirdir. Giyim tarzınızdan, saç ve makyajınıza kadar beden diliniz sizinle ilgili birçok ipucu verebilir. Profilinizde dünyaca ünlü özlü sözler yazmak yerine, kendi ilgi alanlarınızı yansıtan bir fotoğraf kullanmak daha fazla insanın ilgisini çeker. Kim bilir, belki de yolunuz sizin gibi bir spor bağımlısı ile kesişir!

Selfie’den uzak durun ve kendiniz olun

Koltukta uzanmış rastgele selfie çekerken en güzel fotoğraflarınızdan birini yakalamış olabilirsiniz. Ancak bunu şimdilik arşivinize saklayın. Emin olun başkası tarafından çekilmiş, doğal bir fotoğraf, yeni insanlarla tanışmak için çok daha fazla işe yarar. Üstelik bunun için profesyonel bir fotoğrafçıya ihtiyacınız yok. Yakın bir arkadaşınıza rica ederek mükemmel bir fotoğrafa sahip olabilirsiniz. Hali hazırda böyle fotoğraflarınız varsa da profilinize koymak için seçtiğiniz karenin güncel fotoğraflarınızdan olmasına dikkat edin.

Renklenin

İdeal bir profil fotoğrafı için kolayca uygulayabileceğiniz bir diğer ipucu ise renklerdir. Canlı renklere sahip fotoğraflar, siyah-beyaz ya da filtre uygulanmış fotoğraflara göre daha fazla ilgi çeker. Hareketli bir arka plan ya da renkli kıyafetlerle çekilmiş bir fotoğraf, ekranda ışıldamanızı sağlayabilir.

Dünyanızı yansıtın

İnsanlar, ortak ilgili alanları bulunan kişilere daha fazla ilgi duyar. Bu sebeple profil fotoğrafınızın hobileriniz ve kişisel ilgi alanlarınız hakkında bilgi vermesi gerekiyor. Yaşam tarzınızı paylaşmak hem daha fazla beğeni almanızı sağlar, hem de birçok insanın zorlandığı konuşma başlatma sürecine yardımcı olur. Gel gelelim bu tarz bir fotoğraf kullanırken klişelerden uzak durmaya özen gösterin. Meşhur bir futbol takımı ile çekilmiş bir fotoğraf, Pisa Kulesi’nin yanında durduğunuz bir fotoğraftan çok daha etkileyici olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz