16 Ağustos Salı 2022

İhtiyaçlarınıza çözüm bulmaya aday 5 yeni teknoloji!


Yeni geliştirilen teknolojilerde, günlük tüm ihtiyaçlara yanıt verebilen ürünler mevcut diyebiliriz. Hızla gelişen teknolojiye ise yetişmek bazen mümkün olmayabiliyor. Teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki bu gelişim en çok insan hayatını etkiliyor.

Teknolojinin gelişimiyle hayatımıza dahil olan şarj sorununa çözüm olan USB priz, güneş ışınlarından korunmanızı sağlayan bant, farklı dillerden anında çeviri yapan kulaklık ve kendi kendini temizleyen akvaryum, bu ürünlerden bazıları.

Hayatınızı kolaylaştıracak 5 teknolojik cihaz

Kendi kendini temizleyen akvaryum

Evde balık besleyenlerin en büyük derdi akvaryumu temizlemek oluyor. Buna çözüm olarak ise kendi kendini temizleyen akvaryum ile bulundu. EcoQube C Aquarium isimli akvaryum, kendi ekosistemine sahip ve filtre değiştirme derdini ortadan kaldırıyor. Normal koşullarda akvaryum içerisinde bulunan filtrelerin belirli aralıklarla değiştirilmesi gerekiyor.

Fakat bu akvaryum özel yapısıyla herhangi bir müdahaleye gerek bırakmıyor. Balıkların atıkları, filtrelerden geçerek bitki için gübreye dönüşüyor. Devamlı olarak suyun içerisinde durduğu için su ihtiyacını karşılayan bitkiler büyüyerek suyun temizlenmesine yardımcı oluyor. Taşınabilir bir ekosistem olarak lanse edilen akvaryum, uzun yıllar boyu kullanılabiliyor. Fiyatı 169 dolar.

YAZAR: Gamze Deste Yegin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En ucuz market alışverişi nasıl yapılır?

Market alışverişi yapacak mağazaların artması ile fiyat rekabeti oluştu. Ekonomik durum da göz önüne alındığında …

1 yorum

  1. Benim bir kiz arkadasa ihtiyacim var. Bu seylerden hicbiri benim ihtiyacima karsilik vermiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.