19 Ağustos Cuma 2022

IKEA akıllı ışıklandırma ürünleri sunmaya başlıyor


Akıllı ışıklandırmalar, evdeki konfor için önemli bir detay. Çoğu insan için güzel bir uykuya dalmak üzereyken veya rahat bir koltuğa yayılmışken yerinden kalkıp ışıkları açmak veya kapatmak bir çileye dönüşebilir.

Ayrıca gece vakti eve geldiğinizde karanlık bir eve girmek de korkutucu olabilir. Ya da uzun bir tatile çıktığınız sırada, evdeki ışıkları uzaktan kontrol ederek, evinizi soymaya niyetlenen hırsızlara karşı ışıklarınızı açıp kapamak, evde sanki birileri varmış izlenimi vermek isteyebilirsiniz. Akıllı aydınlatma sistemlerinin pek çok artısı var.

IKEA şimdi kendi akıllı aydınlatma sistemlerini pazara sunmak üzere hazırlık yapıyor. Google’ın Nest gibi sistemlerine rakip olacak bu yeni ürün, kontrol mekanizması, akıllı ampüller ve mobil uygulamadan oluşuyor.

IKEA mağazalarından ulaşabileceğimiz ürünün montajı da çok kolay olacak gibi görünüyor. Ayrıca ampüllerin sarıdan maviye farklı renklere dönüşebiliyor olduğunu da hatırlatalım. Bu da evinde farklı modlar isteyen ev sahiplerini mutlu edecek. Elbette tüm bu sistem, kullanıcının akıllı telefonundan kontrol edilebilecek.

YAZAR: Ece Yukselen

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG InsaView buzdolabı Türkiye’de satışa çıktı

LG InstaView Door-in-Door Buzdolabı 2022 serisi Türkiye’de satışa çıktı. LG ThinkQ ile uzaktan yönetilebilen akıllı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.