24 Ekim Cumartesi 2020

IKEA akıllı perdeler satışa çıkıyor


Daha önce akıllı ampul ve şarj aleti gibi cihazların satışını gerçekleştiren IKEA şimdi portföyüne yeni bir akıllı ev ürünü ekliyor. IKEA akıllı perdeler şubat ayı içinde satışa sunuluyor. Perdelerin ilk adresi ne yazıkki Türkiye değil. Avrupa’da bu ay IKEA mağazalarındaki yerini alacak olan akıllı perdeler ne zaman ülkemize gelecek henüz bilinmiyor. Ancak dedikodular bahar aylarında perdelerin Avrupa sınırlarını aşacağı yönünde. 

İki farklı seçeneği bulunan IKEA akıllı perdeler 99 eurodan başlayan fiyat etiketine sahip. KADRILJ ve FYRTUR ismindeki akıllı perdelerden biri daha opak, biri ise yarı saydam bir görünüme sahip. Ancak ikisi de yalnızca gri renkte. USB’den şarj olan akıllı perdeler uzaktan kumanda ile kontrol edilebiliyor. Akıllı telefonlar ile bağlantı kurabilen perdeler Alexa, Google Asistan ve HomeKit desteği de sağlıyor. 

Her iki perdede IKEA’nın sesle komut alan TRADFRI akıllı kiti ile uyumlu çalışıyor. 

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram Reels

Instagram Reels nasıl çekilir?

Instagram şüphesiz dünya genelinde en çok tercih edilen sosyal medya uygulamalarından biri. Yakın zamanda eklenen …

2 Yorumlar

  1. Gerçekten başarılı bir ürüne benziyor türkiye de satışa başladığında alıp denemek lazım. O aralıkta renk seçenekleri artmış olur. Haber için teşekkürler.

  2. Bir yıldır bu perdelerin Türkiyeye gelmesini bekliyorum. Bu gidişle perdeler bizim için hayal oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir