21 Ocak Perşembe 2021

IKEA’dan evde kalan çocuklara özel fikirler


evdeki malzemelerle oyun çadırı yapmak

IKEA’nın Rusya’daki internet sitesinde yine yaratacı bir şeyler oluyor. Bildiğiniz gibi IKEA Rusya farklı fikirlerin ortaya paylaşıldığı bir internet sitesine sahip. İnternet üzerinden yayımladığı kataloglar ile dikkat çeken IKEA Rusya şimdi de evde kalan çocukların eğlenmesi için evdeki malzemelerle oyun çadırları tasarlamaya teşvik ediyor. İşte evdeki malzemelerle oyun çadırı yapmak…

evdeki malzemelerle oyun çadırı yapmak

IKEA’dan evdeki malzemelerle oyun çadırı yapmak

Dünyaca ünlü mobilya şirketi IKEA, Corona virüsü sebebiyle evde kalan çocukları eğlendirmek için basit ürünler ile inşa edilebilen altı oyun çadırı tasarladı. IKEA Rusya ve yaratıcı ajans Instinct tarafından oluşturulan çocuk çadırları, insanları karantina sırasında evlerinde kalmaya teşvik etme kampanyasının bir parçasını oluşturuyor.

evdeki malzemelerle oyun çadırı yapmak

IKEA ve Instinct, ebeveynlerin karantina sırasında evde sıkışmış çocukları eğlendirmelerine yardımcı olmak için bu oyun çadırlarını oluşturdu. Bildiğiniz gibi #StayHome bu yılın genel bir sloganıydı. Bu kapsamda çalışmalar yapıldı ve söz konusu oyun çadırları oluşturuldu.

evdeki malzemelerle oyun çadırı yapmak

Basit bir şekilde anlatılan talimatlara ek olarak her evde bulunan malezemeler kullanılarak bu çadırların hazırlanması hedefleniyor. Bu çadırlar için battaniye, yatak örtüsü, sandalye, tabure ve mandal gibi birçok evde bulunan malzeme yeterli oluyor.

evdeki malzemelerle oyun çadırı yapmak

Oyun evlerinin her biri evde bulunan eşyalar kullanılarak inşa edilebilse de, IKEA’nın bazı ürünlerinin de kullanılması öneriliyor. Birçok kuruluş ve marka da çocukları karantinada eğlendirmek ve eğitmek için etkinlikler oluşturuyor.

evdeki malzemelerle oyun çadırı yapmak

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

google chrome 88

Google Chrome 88 güvenliğimizi arttırıyor!

En çok kullanılan tarayıcılardan biri olan Google Chrome, yeni güncellemesi ile kullanıcıların güvenliğini arttırmayı hedefliyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir