19 Nisan Pazartesi 2021

İlginç tasarımıyla akıllı telefon dezenfekte cihazı


akıllı telefon dezenfekte cihazı

Corona virüsü tasarımcıları daha da yaratıcı bir hale getirdi. Tasarımcı Lee Sungwook tarafından geliştirilen akıllı telefon dezenfekte cihazı ekmek kızartma makinesi tasarımıyla oldukça dikkat çekiyor. Şu günlerde ellerimizden bırakmadığımız telefonlar gerçekten de tehlikeli olabiliyor. Virüs ve mikropların kol gezdiği telefonlar için yeni bir ürün tasarımı karşımıza: Ekmek kızartma makinesinden, akıllı telefon dezenfekte cihazına!

akıllı telefon dezenfekte cihazı

Akıllı telefon dezenfekte cihazı tatlı görünüyor

Akıllı telefonları dezenfekte etmenin birçok yolu bulunuyor. Bunlar arasında mikrofiber bezlere sıkılan kimyasal olmayan temizleyiciler ile temizlemek yer alıyorken, yakın zaman önce UV ışınlarıyla temizlemek gündeme gelmişti. Bunlara şimdi de ekmek kızartma makinesi tasarımında akıllı telefon dezenfekte cihazını ekleniyor.

Ekmek kızartma makinesi görünümündeki bu cihaz, telefonlarınızı dezenfekte etmeyi biraz daha kolay ve dürüst olmak gerekirse daha eğlenceli hale getirmek için tasarlandı. Zannediyoruz ki bu tasarımlar ilerleyen günlerde daha da artacak zira Corona virüsü salgını bizi gerçekten de farklı düşünmeye itiyor.

Birçok değişiklik ile karşılaştığımız bu süreç, dünyadaki insanların genel anlamda temizliğe bakış açısını yeniden tanımladı. Artık el, vücut ve genel anlamda temizlik insanların her yönüyle dikkat ettiği bir gerçeklik olarak karşımıza çıkıyor. Akıllı telefonların temizliği de bu süreç içinde iyice görünür hale geldi desek yanlış olmaz.

Söz konusu tasarımı incelemek isteyenler buraya tıklayabilirler.

Akıllı telefon kılıfları nasıl temizlenir?

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ülker 23 Nisan'da çocuklara özel sanal fidanları canlandırıyor

Ülker 23 Nisan’da çocuklara özel sanal fidanları canlandırıyor

Ülker,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle bir kampanya başlattı. Şirket, Instagram aracılığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir