7 Ağustos Cuma 2020

Instagram fotoğraflarının görünmeyen tarafı


Instagram fotograflarinin gorunmeyen tarafi-Instagram-fotograflari-03

Instagram fotoğraflarının görünmeyen tarafı başlıklı pek çok yazı yazılıyor. Elbette en güzel anlar, aslında biraz da yaratılıyor. Bu sebeple bizim ”mükemmel” olarak gördüğümüz bu Instagram fotoğrafları aslında inşa ediliyor. Fotoğrafçı Glamorous da daha önce de gördüğümüz gibi çekilen fotoğrafların arka tarafına odaklanıyor.

Instagram fotograflarinin gorunmeyen tarafi-Instagram-fotograflari-05

Instagram fotoğraflarının görünmeyen tarafı

Söz konusu fotoğraf dizisini başlatan fotoğrafçı, iki fotoğrafı yan yana koyarak bunu sağlıyor. Görünen yüzü ve aslında olan şeklinde iki fotoğraf ile takipçilerinin karşısına çıkan Glamorous, daha önce de çok kez bu seri ile pek çok yerde yazı konusu olmuş durumda.

Küçük dokunuşlar, yansıtma, ve açıların yarattığı dünyadan yararlanan fotoğrafçı, ortaya çıkan sonuçların gerçekten de çok iyi olabileceğini gözler önüne seriyor. Çok fazla ekipman olmadan daha kolay bir şekilde bulunacak eşyaların gücünden yararlanan fotoğrafçının eğlenceli fotoğrafları olduğu gibi, ”mükemmel” fotoğrafların aslında emek harcanarak çekildiğini gösteriyor.

İşte Instagram’da yaratılan dünyanın gerçekte nasıl olduğu:

Fotoğrafçının Instagram hesabı: omahi_

Instagram’ın popüler özelliği, Pinterest’e geliyor

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPad Pro 2020

Yeni iPad Pro modellerinde üzen performans!

Elektronik cihazlara yaptığı acımasız dayanıklılık testleriyle adından söz ettiren JerryRigEverything adlı YouTube kanalı yeni özellikleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir