30 Temmuz Cuma 2021

Instagram’ın popüler özelliği, Pinterest’e geliyor


Pinterest hikayeler özelliği

Snapchat ile başlayan ”hikayeler” özelliğinin serüveni Instagram ile iyice popüler olmasıyla devam etti. Onu WhatsApp, Facebook ve birçok popüler uygulama takip etti. Yakın zaman önce Twitter’a da gelmesi planlanan bu özelliğin Pinterest için denendiği ortaya çıktı. İlham veren platformlardan olan Pinterest hikayeler özelliği kazanıyor.

Pinterest hikayeler ozelligi-10

Pinterest hikayeler özelliği test ediliyor

Pinterest de hikayeler özelliğini deniyor. Pin’ler aracılığı ile kullanıcıların fikirlerini paylaşmaya dayanan platform söz konusu özelliği 2019 yılında ‘’Pin Story’’ adıyla bazı hikayeleri ön plana çıkartmayı sağlıyordu. Görünüşe göre bu özellik tekrar hortluyor.

Pinterest hikayeler özelliği için daha yeni ve yenilenmiş bir sürümü üzerinde çalışmak amacıyla yeni iş birlikleri kurduğu ortaya çıktı. İnsanların kendisini daha iyi ifade etmesi için geliştirilmek istenen bu özellik platformun destek sayfasında ‘’herkes için kullanılabilir değildir ve geliştirme aşamasındadır’’ yazıyor.

Özellikle insanların yaratıcı fikirleri araştırmak için girdiği Pinterest, hikayeler özelliğinde bu yaratıcılığı koruyacak bir detay ekleyecek deniyor. Pinterest bu özelliği ilk kez 2019’da test etmeye başladığında, İngiltere ve Almanya pazarlarında kullanıma sundu. Pinterest bu sefer ABD’deki testleri kısa bir süre için daha sürdürüyor.

Pinterest hikayeler özelliğinin temelde Pinterest’te bugün sekmesi gibi kolayca keşfedilebilecek şekilde konumlandırılması bekleniyor.

Pinterest için yeni dönem: Gör, çek, satın al!

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google play store

Play Store’dan yanıltıcı uygulamalara son verecek adım

Google, kendi bünyesindeki uygulamaların ye aldığı Play Store için çeşitli düzenlemeler yapıyor. Geçtiğimiz aylarda yanıltıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir