8 Mayıs Cumartesi 2021

Instagram Hikayeler kısmına yeni özellik geliyor!


Instagram Hikayeler

Instagram bir zamanlar Snapchat’ten aldığı özelliğini bir hayli geliştirdi. Hatta bu konu da Snapchat’i geride bırakarak daha çok kullanılmaya başladı. Instagram Hikayeler şimdi yeni bir özellik haberi ile gündemde. Yakın zaman da Hikayeler’e taslak özelliği gelebilir.

Instagram Hikayeler taslağa kaydetme özelliği

Twitter’da kullanmaya alışkın olduğumuz taslak özelliği, yakında Instagram kullanıcıları için de aktifleşebilir. Alessandro Paluzzi tarafından gizli kodlar arasında fark edilen özelliğin detayları aşağıdaki tweette yer alıyor.

Birçok uygulama ve özellikleri hakkında isabetli sızıntılar yapan Alessandro Paluzzi yeni özellik hakkında görüntü de paylaşmış. Bu bilgilere göre hazırladığınız bir Instagram Hikayeler içeriğini taslaklara kaydederek daha sonra paylaşabileceksiniz. Hikayenizi çektikten sonra karşınıza bir bildirim çıkacak. Bu alan da sil, taslağa kaydet ve işlemi iptal et seçenekleri yer alıyor.

YouTube alışverişi kolaylaştıracak bir özellik test ediyor

Uzun yıllardır Instagram Hikayeler kısmında oluşturduğumuz içerikleri daha sonra paylaşmak üzere telefonumuza indirebiliyorduk. Yeni gelecek özellik ile cihazlarda fazla yer kaplamadan Hikayelerimizi saklayabileceğiz. Instagram’ın diğer seçeneklerinde taslaklara kaydetme özelliği hali hazırda var. Eğer bu sızıntı doğruysa yakın zaman da aynı özellik Hikayeler kısmı için de aktif olacak.

YAZAR: Ayşenur SANDIKÇI

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzmanlar uyardı! 20’li Yaş Challenge paylaşımı tehlikeli olabilir

Sosyal medyada akım haline gelen 20’li Yaş Challenge fotoğraflarına neredeyse hepimiz katıldık. Masum görünen bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir