Instagram hikayelerine anket özelliği geldi!

0
203 Okunma

Instagram bugün, insanların Instagram Hikayeler üzerinden soru sorabileceği, arkadaş ve takipçilerinin bu soru üzerinde oy kullanabileceği interaktif bir anket çıkartması özelliğini duyurdu.

Hikayeler için sunulan etkileşimli anket çıkartması ile artık yarın için kıyafeti giyeceğinize ya da yemeğe nereye gideceğiniz takipçilerinizden gelen oylama sonuçlarına göre karar ermeniz mümkün. Fotoğraf veya  video çektikten sonra hikaye paylaşımınıza iki seçenekli anket ekleyebileceksiniz. Bu çıkartmaya kendi sorunuzu ve anket seçeneklerinizi de ekleyebiliyorsunuz.

Instagram ile artık anket yapabileceksiniz

Instagram eklediği yeniliklere hız kesmiyor. Bugün gelen güncellemeyle birlikte Instagram’ın Hikayeler bölümüne interaktif anket özelliği geldi. Bu yenilik ile kullanıcıların takipçileriyle etkileşiminin pekiştirilmesi amaçlanıyor. Bugün gelen yeni özellikle birlikte Instagram kullanıcıları Hikayeler üzerinden yaptığı paylaşıma anket çıkartmasını ekleyerek gelen cevapları anlık olarak değerlendirebilecek.

Anketler kişiselleştirmeye açık olup yalnızca iki seçenek imkanı sunuyor. Yani yakışmış/yakışmamış, kareli/çizgili gibi iki opsiyonlu anketleri çıkartma formunda ekleyip cevapları beklemeye geçebilirsiniz. Anket çıkartmasında belirteceğiniz iki opsiyonu elinizle yazarak seçenekleri kişiselleştirmiş oluyorsunuz. Paylaşımınız yayında kaldığı süre boyunca anket de aktif olacak.

Anket cevaplarını anlık olarak takip edebilir ve hangi cevabın önde olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca hangi takipçinin neye oy verdiğini görmeniz de mümkün. Hikayeler özelliğini canlandırmaya yönelik oldukça ilgi çekici bir yeniliğe imza atan Instagram, kullanıcılara takipçileriyle direkt mesaj haricinde alternatif bir etkileşim yöntemi sunmuş oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz