Linkedln, Snapchat filtrelerini getiriyor

0
152 Okunma
Snapchat kullanıcı tabanı çok geniş olmasa da sunduğu özellikler diğer sosyal ağların kopyalamasından kaçamıyor. Profesyonel iş ağı LinkedIn ise bu zincire eklenen son halka oldu. LinkedIn’de Instagram ve Snapchat’teki “hikaye” yani “stories” özelliğini getiren sosyal ağlar furyasına katıldı. Ayrıca konferans ve özel iş etkinliklerine özel filtreler de yolda!

Snapchat’in “stories” yani “hikayeler” özelliği ve filtre özellikleri şu aralar oldukça popüler. Özellikle Facebook ve Instagram‘ında bu özellikleri kendilerine uyarlamasıyla, gerçekten ilginç bir noktaya taşınan bu iki yeni özellik, popüler bir profesyonel sosyal ağ uygulaması olan LinkedIn‘e de getiriliyor.

LinkedIn konum tabanlı filtreler sunuyor

Sunulan yeni video özelliği sayesinde etkinlik katılımcıları, Snapchat stili filtreleri uygulama aracılığıyla videolarına ekleyebilecekler. Konum tabanlı filtreler, servisin yeni uygulama içi video oluşturma özelliğinin bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama ile video kaydı yapıp anında paylaşmayı kolaylaştıran yeni özelliğin tanıtımı ise bu hafta gerçekleştirilen bir konferans ile gerçekleştiriliyor.

Her şeyden önce belirtmek gerekirse, bu iki özellik ünlü sosyal ağın sadece mobil uygulamasına gelecek. Fakat yine de ilginç kullanım alanları yaratabilecek ve LinkedIn’in en büyük sorunu olan aktif kullanıcının azlığı sorununa da bir çözüm getirebilir. Ancak asıl öne çıkan özelliği ise LinkedIn’in “Tuesday” adını verdiği bu hikaye özelliğiyle birlikte gelecek olan filtreler.

Bu filtreler genel olarak, konferanslar ve iş toplantıları gibi profesyonel etkinlikleri duyurmak için kullanılacak. LinkedIn‘de oluşturduğunuz etkinliklere göre oluşturulacak bu filtreler, hem etkinliğin adı, yeri ve tarihi gibi bilgileri içerecek, hem de eğer konuşmacısı sizseniz altında bir de sizin profil fotoğrafınızı barındıracak. Ayrıca bu filtrelerle oluşturulan hikayelerin alt çerçevelerine dokunan kullanıcılar, etkinlik sayfasına da gidebilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz