30 Temmuz Cuma 2021

Instagram’daki mesajlaşma deneyimine yeni dokunuş


Instagram ve Messenger birlesmesi

Her gün kullandığımız uygulamalar yeni özellikler kazanabiliyor. Bu yeni özellik kazanan uygulamalar arasında Facebook’a bağlı, Instagram ve WhatsApp da yer alıyor. Mark Zuckerberg bu üçlü arasındaki iletişimin daha kuvvetli olmasını istiyor ve kullanıcıların deneyimlerini de geliştirmek istiyor. Instagram ve Messenger birleşmesi gibi de görülen yeni özellik şu an için ABD’deki kullancılara açılmış durumda.

Instagram ve Messenger birleşmesi

Instagram ve Messenger birlesmesi-00

Günümüzde belirli zorunluluklar dışında Facebook kullanan çok aktif bir kitle bulunmuyor. Bunun farkında olan Mark Zuckerberg de popüler uygulamalar arasında yer alan Instagram’ın ve aynı şekilde Messenger için yeni planlar kuruyor.

Bu plana göre, bir Instagram kullanıcısı artık kişisel hesabında Facebook profilinde bulunan arkadaşlarıyla doğrudan iletişim kurabilecek. Bu özelliğin yanında bir de Instagram ekranının sağ üst tarafında yer alan direkt mesaj (DM) logosu da  yerini Facebook Messenger logosuna bırakacak.

Zuckerberg, Facebook ve Instagram arasındaki kurulacak bu iletişim yönteminin tıpkı WhatsApp’taki gibi uçtan uca şifrelenme sistemi ile korunmasını istiyor. Bu da haliyle Facebook’un, Apple‘ın iMessage uygulaması ile rekabeti kızıştırmak istediğinin bir kanıtı olarak karşımıza çıkıyor.

Tüm zamanların en çok beğenilen Instagram fotoğrafları

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google play store

Play Store’dan yanıltıcı uygulamalara son verecek adım

Google, kendi bünyesindeki uygulamaların ye aldığı Play Store için çeşitli düzenlemeler yapıyor. Geçtiğimiz aylarda yanıltıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir