2 Temmuz Perşembe 2020

Instagram Story yeni yeşil ekran efektini test ediyor


FaceApp’in mega-viral yaş filtresi bize bir şey öğrettiyse, doğru özçekim efektleri kendi başlarına bir ömre sahip olmadığıdır.

Şimdi, Instagram, size aslında yeşil bir ekranın önüne koyan yeni bir artırılmış gerçeklik özelliğini test ettiriyor olabilir. 

Bu özellik, Instagram’da yayınlanmamış özellikleri kazma konusunda sağlam bir sicile sahip olan uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarıldı. 

“Arkaplan” adı verilen özellik, film rulonuzdan daha sonra Stories kamerası için arkaplan olarak kullanabileceğiniz bir görüntü seçmenize olanak sağlar. Bir fotoğraf seçtikten sonra, Wong tarafından paylaşılan ekran görüntülerine göre gerçek ortamınız görüntü ile değiştirilir.

Özelliğin genel hissi yeşil ekrana benziyor, ancak Instagram’ın sürümü video veya daha karmaşık efektlerle değil statik görüntülerle sınırlı gibi görünüyor. Yine de, oldukça etkileyici görünüyor. Arka planınızı denemek ve değiştirmek için filtreleri kullanan birçok fotoğraf uygulaması her zaman iyi bir iş çıkarmaz. Ancak Instagram özelliği oldukça kusursuz görünüyor – Wong’un yüzü ile fotoğraf fonu arasında tuhaf çizgiler ya da boşluklar yok. 

Bir Instagram sözcüsü, özellik hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Şirket sık sık resmen serbest bırakılmayabilecek veya sonuçlanmayacak yeni özellikleri test ediyor.

Sesini duyuramayan YouTuber’lardan önemli karar

Ancak şirketin artırılmış gerçeklik etkilerini çoğaltmak için yeni yollar araması şaşırtıcı olmazdı. Fotoğraf paylaşım uygulaması gibi özellikleri ile bazı başarılı olmuştur rağmen Superzoom, bir AR filtresi (eklemek yakın app yardımcı olmuş olabilir SnapChat yönettiği “cinsiyet takas” etkisi ile aynı virale ulaşmamıştı 10 milyon yeni kullanıcı kazandı

Instagram’ın yeşil ekrana benzeyen AR etkisi, sizi daha yaşlı görünmenizi sağlayan bir filtre ile tam olarak aynı değildir, ancak etkileyicilerin onu kullanmanın her türlü yaratıcı yolunu bulduğunu hayal etmek zor değildir. 

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple-in-hala-guncelleme-alan- iPhone-lari-00

Apple’ın hala güncelleme alan iPhone’ları tam liste

Apple her yıl diğer akıllı telefon üreticilerine göre çok daha az model ile karşımıza çıkıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir