25 Haziran Salı 2019

Instagram’a 2 bomba özellik geliyor!


Instagram tüm genç neslin hatta zamanla artık orta yaş neslinin sıkça girdiği, severek kullandığı, boş vakitlerini doldurduğu bir uygulama halini aldı. Artık neredeyse onsuz yapamaz olduk, her işimiz için kullanabiliyor olmakta cabası.

Instagram, geçtiğimiz günlerde güzel iki özellik ile geleceğini açıkladı. Bu iki yenilik Instagram gönderileri ve soru cevap alanları ile ilgili.

Nedir gelen 2 yeni özellik?

Bu özelliklerden ilki, kullanıcıların hikâye atmak için kullanılan kameranın artık gönderi atmak içinde kullanabilmesine olanak sağlıyor. Bu özellik, hikâye kamerasının güzel ve kaliteli fotoğraflar çektiğini belirten kullanıcılar için kullanışlı  görünüyor.

 

Embedded video

Instagram’ın ikinci bir diğer özelliği ise, kart benzeri bir soru-cevap arayüzü. Wong‘un Twitter‘da attığı GIF’ten anlaşılan o ki kullanıcılar, başka kullanıcıların hikâyelerine cevap verir ya da soru sorarsa, yazılanlar yeni  arayüzde görünecek. Kullanıcı da isterse hikaye üzerinden isterse de DM üzerinden özel olarak cevap verebilecek.

 

Instagram‘ın kendini dinamik özellikler katarak geliştirmesine yorumunuz nedir?

 

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft çocuklara kendi Windows 10 PC’lerini kurduruyor

Kendin yap (DIY) bilgisayar kitleri, teknolojiyi merak eden çocuklar için mükemmel ve kodlamaya da hafif …

Bir Cevap Yazın