İnternet alışverişinde koku deneyimi mümkün olabilir

0
221 Okunma
internet alışverişinde koklamak mümkün

İnternetten yapılan alışverişte ‘koklama’ deneyimini sunmak isteyen Sniffy üreticileri, bunu mümkün kılmak için çalışmalarını sürdürüyor.

İnternet üzerinden yemek, kahve, baharat gibi kokusu önemli olan ürünlerin siparişini vermek istediğinizde, hatta ve hatta parfüm almayı düşündüğünüzde kokusunu duyumsamak istiyorsunuz. Bu alandaki teknolojik çalışmalar içerisindeki son gelişme olan Sniffy prototipi oluşturuldu.

sniffy

Sniffy, tepkilerinizi ölçüyor!

Üzerinde dokunmatik ekran ve kamera sistemi bulunan Sniffy, ürün satıcılarının ürünlerin kokularını cihaza aktarmasını sağlıyor. Üründe kamera kullanılmasının sebebi olarak ise, koklayan insanların olumlu veya olumsuz tepkilerinin ölçülmek istenmesi olduğunu açıklıyorlar. Ancak bu görüntülerin ürün sahipleri için değil, yalnızca Sniffy datalarında yer alması ve cihazın geliştirilmesi için kullanılacağı belirtiliyor.

CES 2018‘de tanıtılan ürün şimdilik sadece 3D ile yazılmış prototip bir ürün olarak biliniyor ve ne zaman tamamlanıp piyasaya sürüleceği konusunda henüz bir kesinlik yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz