23 Mayıs Pazartesi 2022

İnternetin yeni eğlencesi: Fotoğraf filtreleri


fotoğraf filtreleri

İnternetin yeni eğlencesi haline gelen fotoğraf filtreleri arasında bazıları başarılıyken bazıları oldukça kötü sonuçlar sunabiliyor. Bildiğiniz gibi yaz ayında en popüler uygulamalar arasında yer alan FaceApp, ünlülerin de bu uygulamayı kullanmasıyla oldukça bilinirliği artmıştı.

Yaşlandırma filtresiyle karşımıza çıkmış olan FaceApp, sonrasında birçok uygulamanın da türemesine neden olmuştu. Türeyen uygulamalar arasında yer alan My Replica: Celebrity Like Me, bir ara internette yayılan ”ünlü ikizini bul” adlı uygulamalara benziyor.

İnternet üzerinden yayılan bu tarz filtreli fotoğraflar, uygulamaların popülerliğinin daha da artmasına neden oluyor. Benzerliğin yüksek olmasıyla da oldukça sevilen ve eğlenceli vakit geçirmeyi sağlayan uygulamaların ilerleyen günlerde daha da artacağına şahitlik edeceğiz.

Farklı fotoğraf filtreleri internetin yeni eğlencesi haline geldi

Snapchat ve benzeri bazı fotoğraf filtreleri eklenmesini sağlayan uygulamalar, iOS ve Android tarafında oldukça çeşitlendi. Bu sayede kullanıcılara seslenen birçok uygulamayla karşılaşıyoruz. Ancak maalesef her uygulama iyi bir tecrübe yaşamayı sağlamıyor.

Eğlenceli filtreler konusunda Snapchat ve FaceApp liderlik koltuğuna oturuyor. Bunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ağustos ayında yayınlanan My Replica: Celebrity Like Me ise başarısız örnekleri arasında yer alıyor. Fikir olarak oldukça sevilebilecek bir uygulama olabilecekken, ne yazık ki başarısız oluyor.

Kendi My Replica: Celebrity Like Me deneyimimden size bahsetmek istiyorum. Bu sabah Instagram story reklamlarında karşıma çıkan bu uygulamayı denemeye karar vererek, Android uyumunu kontrol ettim ancak, Android uyumunun olmadığını gördüm, söz konusu uygulama yalnızca iOS cihazlar için App Store’dan indirilebiliyor.

Uygulama 3 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor. Reklamlarda her ne kadar Türk ünlüleri gösterse de uygulamanın belleğine Türk ünlülerin olmadığını görüyoruz. Uygulamanın algoritmalarının da iyi çalışmadığını görüyoruz zira, fotoğrafımı yüklediğimde beni benzettiği ünlülerle hiç alakam yok. Bu nedenle bu tarz uygulamaları mobil cihazınızda tutmak için hiçbir sebebiniz bulunmuyor.

Söz konusu fotoğraflar:

fotoğraf filtreleri                             fotograf filtreleri

 

Trend alarmı: Instagram fotoğraflarına çizim yapmak!

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Erşan Kuneri çok sevildi! 2. sezon geliyor!

Geçtiğimiz günlerde yayına giren Cem Yılmaz’ın kaleme aldığı Erşan Kuneri dizisi büyük bir hayran kitlesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.