1 Aralık Salı 2020

iOS 13 kamera için önemli bir özellik sunacak!


WWDC 19 ile iOS 13 tanıtıldı. iOS 13’ün sunulan özelliklerinin yanında, kesin olmayan özellikleri de sızmaya ve netleşmeye devam ediyor. Yeni iPhone’lar ile birlikte yayınlanacak olan iOS 13 çoklu kamera desteği sunacak!

iOS 13 çoklu kamera desteği sunacak!

iOS 13 yakında hem ön hem de arka kameraları kullanarak görüntüleri ve videoları aynı anda yakalayabilecek. Bu özelliğin iPhone X sonrası iPhone’lar için ve yeni nesil iPad Pro’larda sunulması bekleniyor.

Yeni iOS güncellemesindeki çoklu kamera desteği arka kamera ile fotoğraf çekmenize izin verirken, ön kamerası ile de aynı anda çekim yapmanıza izin verecek. Hem videolarda hem de fotoğraflarda bu özelliği kullanabilecek olmanız kamera deneyiminizi farklılaştıracak.

iOS 13 çoklu kamera desteği sunacak! - ShiftDelete.Net (2)

Ayrıca video çekimi sırasında kaydedilen seslerin yazılımsal olarak kameralara göre ayrıştırılması bekleniyor. Buna ek olarak, geliştiricilerin TrueDepthkameraları kullanması bekleniyor. Yani arkadaki iki kameranın da ayrı ayrı kullanılması bu özelliğe dahil edilebilir. Bu durum yeni iPhone’ların sahip olacağı kamera sayısıyla da gelişecek gibi duruyor.

Donanım kısıtlamaları nedeniyle, kullanıcılar yalnızca bir çoklu kameraoturumuyla sınırlandırılacak. Çoklu kamera modunu destekleyen cihazlar ise iPhone XSiPhone XS MaxiPhone XR ve iPad Pro dahil olmak üzere yeni çıkacak olan iPhone’larla sınırlı olacak.

iOS 13 çoklu kamera desteği sunacak! - ShiftDelete.Net (1)

Son olarak, çoklu kamera modunun yakın geçmişine bakacak olursak Huawei bu özelliği P30 Pro ile sunmuştu. Bu özelliğin biraz farklılaştırılıp yeni iPhone’lar için kullanılacak olması ve ABD’deki Huawei krizi bağdaştırılırsa, oldukça eleştirilecek bir konu olacak gibi duruyor.

Kaynak:ShiftDelete.Net

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zoom icin sanal makyaj-00.png

Zoom için L’Oreal’den ”sanal makyaj” efekti

L’Oreal daha önce de sanal makyaj için çalışmalar yapmıştı. O zamanda tarihler 2018’i gösterse de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir