19 Haziran Cumartesi 2021

iPhone 13 tasarım detayları belli oldu!


iPhone 13 maket ve ekran görüntülerinin ardından yeni detaylar gelmeye başladı. İlk izlenim olarak yeni modelin kalınlığı ve kamera detaylarında değişim yaşanacağı görünüyor.

iPhone 13 işte böyle görünecek

Yeni iPhone modelleri bir önceki seriye göre bir tık daha kalın olacak. Yeni model 0.17 mm’lik fark ile 7.57 mm kalınlığa sahip olacak. Tasarım detaylarında karşımıza çıkan diğer bir özellik ise kameralar ile ilgili. iPhone 12 ve 12 Pro modelinde yer alan 1.7 mm kamera çıkıntısı, yeni seri de 2.51 ve 3.65 mm’lik yüksekliğe sahip olacak.

iPhone 13 tasarım detayları belli oldu!

Görselden de anlaşılacağı gibi kamer çıkıntıları sayesinde lenslerdeki ekstra görüntü ortadan kalkacak. Aynı şekilde kamera konumlandırılan yerin boyutunda da birtakım değişiklikler bizi bekliyor. Eski modelde yaklaşık 28 mm x 30 mm ölçülerinde kamera çıkıntısı bulunurken; ‌iPhone 13′de, yaklaşık 29 mm x 29 mm çıkıntı olacak. Aynı şekilde  ‌iPhone 13‌ Pro‘da 36 mm x 37 mm ölçülerinde .ıkıntı ile karşımıza çıkacak.

iPhone 13 tasarım detayları belli oldu!

YAZAR: Ayşenur SANDIKÇI

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 serisinden yeni gelişme; Fiyatları sızdırıldı

Apple’ın merakla beklenen iPhone 13 serisi için sızıntılar gelmeye devam ediyor. Tasarımda değişikliği olacağı düşünülen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir