2 Nisan Perşembe 2020

Jeff Bezos, iklim değişikliğiyle mücadele için 10 milyar dolar verdi


jeff-bezos-iklim-degisikligiyle-mucadele-icin-10-milyar-dolar-verdi

Jeff Bezos, Instagram’da yayınladığı gönderide ‘Bezos Dünya Fonu’ adında bir fon kurduğunu açıkladı. Yayınladığı açıklamada dünyayı tehdit eden olayla ilgili; Jeff Bezos, iklim değişikliğiyle mücadele için 10 milyar dolar verdi.

Amazon’un kurucusu ve CEO’su Bezos, paranın bilim insanlarına, aktivistlere, STK’lara ve dünyayı iklim değişikliğinin etkisinden korumaya yardımcı olmak için “gerçek bir olasılık sunan her türlü çabaya” yardım etmek için kullanılacağını söyledi. The Verge’nin haberine göre fona yakın bir kişi, özel sektör yatırımına girmeyeceğini, ancak tamamen hayır kurumlarına verileceğini söyledi.

View this post on Instagram

Today, I’m thrilled to announce I am launching the Bezos Earth Fund.⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ Climate change is the biggest threat to our planet. I want to work alongside others both to amplify known ways and to explore new ways of fighting the devastating impact of climate change on this planet we all share. This global initiative will fund scientists, activists, NGOs — any effort that offers a real possibility to help preserve and protect the natural world. We can save Earth. It’s going to take collective action from big companies, small companies, nation states, global organizations, and individuals. ⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ I’m committing $10 billion to start and will begin issuing grants this summer. Earth is the one thing we all have in common — let’s protect it, together.⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ – Jeff

A post shared by Jeff Bezos (@jeffbezos) on

Jeff Bezos iklim değişikliğiyle mücadele için yardım yaptı

Fon bu yaz hibeler vermeye başlamayı planlıyor, ancak Jeff Bezos’un Instagram’dan yayınladığı gönderi dışında yardım etmek isteyenlerin ne zaman ve nasıl katkıda bulunabileceği belli değil.

Dünyanın en zengin insanlarından olan Jeff Bezos’un servetinin yaklaşık 130 milyar dolar olduğu biliniyor. Yani bu durumda 10 milyon dolarlık yardım, servetinde çok büyük bir eksiklik yaratmıyor.

Oldukça şık Xiaomi Mi Outdoor kablosuz hoparlörü

YAZAR: Dilara Kaya

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram-daki-en-iyi-yemek-hesaplari

Yemek yapmaya saranlara Instagram’daki en iyi yemek hesapları

Karantina süreci içindeyiz. Salgının yayılmaması için evde kalan kişiler, zamanlarını verimli değerlendirmek adına farklı aktivitelere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir