2 Nisan Perşembe 2020

Facebook Lite için gelen karanlık mod


Facebook lite karanlık mod

Karanlık mod birçok uygulama için sunulan önemli bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. WhatsApp ve Instagram’ın ardından Facebook Lite da nihayet ana karanlık mod özelliğini kullanmaya başladı. Darısı Facebook’un ana uygulamasına yerleşik olarak gelmesi.

Yeni verilerle Instagram’ın en popülerleri

Facebook lite karanlık mod özelliğine geçiyor

Karanlık mod geçtiğimiz yılın trendleri arasında kendisine yer buldu. Sunulan uygulamaların da ötesinde Android ve iOS kullanıcıları yakın zaman içinde karanlık tarafa geçebilme alternatifine kavuşmuştu. Şimdi ise Facebook’un daha düşük veri kullanımı sunan Lite uygulaması için karanlık mod geldi. Bu da Facebook’un ana uygulaması için karanlık mod özelliğinin yolda olduğunu kanıtlıyor adeta.

Facebook web sürümünün şu anda beta testinde olan karanlık bir moda sahip olduğunu görmüş olabilirsiniz. Bu yalnızca az sayıda kullanıcı tarafından kullanılabilir bir sürümdür. Facebook Lite’taki karanlık mod bundan tamamen bağımsız olarak nitelendiriliyor ve önce orada uygulamaya geçildi.

Facebook Lite kullanıyorsanız, karanlık moda geçmek oldukça kolay. Uygulamanın son sürümüne eğer sahipseniz, ayarlar butonuna tıkladığınızda karşınıza karanlık mod için ayrılmış bir köşe çıkacak. Orada isterseniz karalık moda geçebilir ya da eski kullandığınız şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

şık akıllı saat

Yeni akıllı saat deneyimi sunmayı vadeden: Suunto 7

Akıllı saat tercihleri her geçen gün çeşitleniyor. Bu kapsamda neredeyse uygun fiyatlı ya da yüksek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir