24 Eylül Perşembe 2020

Kaldırılan WhatsApp özelliği geri geliyor


Kaldırılan WhatsApp ozelligi-01

WhatsApp bir sürü beta testleri, yeni eklenen özellikler ve haliyle kaldırılan özelliklerin bulunduğu bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Milyonlarca kullanıcının aktif olarak kullandığı WhatsApp, yakın bir zaman önce beta olarak gelen bir özelliğin kaldırılmasıyla dikkat çekmişti. İşte kaldırılan WhatsApp özelliği geri geliyor, detaylar:

Kaldırılan WhatsApp ozelligi-02

Kaldırılan WhatsApp özelliği geri geliyor

Android için en son WhatsApp Beta, sohbet sayfalarındaki eski kamera kısayolunu geri yükleyerek fotoğraflara başka bir kolay erişim noktası sağlıyor. WABetaInfo tarafından tespit edilen seçenek, sadece birkaç hafta önce Facebook Messenger Rooms kısayolu eklendiğinde kaldırıldı.

Görüntülü arama seçeneğini kullanmayanlar için, şüphesiz WhatsApp sohbet paylaşım sayfasındaki kamera kısayolu oldukça uzun bir süredir var olduğu için hayal kırıklığı yarattı.

Şu anda Google Play Store’da kullanıma sunulan 2.20.194.11 sürümü ile geri dönüş yapan kamera özelliği, WhatsApp beta kullanıcıları için geri geliyor.

Kamera kısayolunun yeniden eklenmesinin ardından WhatsApp uygulamasının boyutu artırmış olsa da yine de kaldırılan bu özelliğin geri gelmesi iyiye işaret gibi duruyor.

WhatsApp’ta daha kolay kişi paylaşmak mümkün

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

#KpopTwitter, kpop, twitter, bts, blackpink

Dünya 6.1 milyar tweet ile Kpop’u konuştu!

Açılımı Korean Pop olan, K-Pop son günlerde ön plana çıkmaya devam ediyor. Dünya genelinde hatrı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir