22 Eylül Çarşamba 2021

İsveçli H&M 170 mağazasını kapatıyor


H&M-170-magazasini-kapatacak

Moda endüstrisinin sevilen simaları arasında yer alan H&M, Corona virüsünün getirdikleri sebebiyle 170 mağazasını kapatacağını açıkladı. İsveç merkezli H&M 170 mağazasını kapatacak, bunun yanında 130 yeni mağaza açacağını söyledi. Yani toplamda 40 mağaza tamamen kapanmış oluyor.

H&M 170 mağazasını kapatacak

Corona virüsü salgını birçok şirketi vurmuş durumda. Hal böyle olunca H&M gibi yüzlerce ülkede mağazası olan şirketler de yeni kararlar alıyor. Bunlar arasında yer alan Starbucks da yakın zaman önce yüzlerce fiziksel kafesini kapatıp, dijital ortama taşıyacağını söylemişti. H&M de tıpkı Starbucks gibi fiziksel mağazalarını kapatıyor ancak, internet üzerinden satışlar devam edecek, hatta geliştirilecek.

Salgın sürecinde insanların alışveriş alışkanlıkları da değişti. İnsanların büyük bir çoğunluğu artık küçük ihtiyaçlarını bile, internet üzerinden satın almaya başladı. Bu sebeple Türkiye’de de oldukça popüler olan mağaza hakkındaki gelişmeler de merak ediliyor.

Dijitalleşme ve benzeri geliştirmeler için H&M 170 mağazasını kapatacak, bu kapsamda önemli adımlar attıklarını söyleyen H&M CEO’su Helena Helmersson, yaptığı açıklamada ilerleyen dönemde farklı atılımlar ile kullanıcıların karışısına çıkacaklarını söylüyor. Şu an için, H&M hisseleri, 137,05 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Türkiye’de internetten kıyafet satışları ne durumda?

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix ücretsiz mi oluyor? İşte kullanıcılar memnun edecek gelişme

İçerik platformu Netflix, kullanıcıların gönlünü fethedecek yeni bir adım attı. Abonelik ücretlerinden yakınan kişilere umut …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir