Kendi kendini temizleyen akıllı spor çantası

0
699 Okunma
PAQSULE
PAQSULE

Sıcak havaların gelmesiyle beraber, kış aylarının rehavetinden kurtulup yaz aylarının hareketli günlerine girmemize az kaldı. Her ilkbahar zamanında olduğu gibi spor eşyaları dolaplardan çıkıp çantaların içine dolmaya başladı bile. Hem fazlalıklardan kurtulmak hem de güzel havaların tadını çıkarmak için bulduğumuz açık alanlarda spor yapmaya başladık. Hemen hemen spor yapan herkesin karşılaştığı en büyük sorun, spor sonrasında çantayı açtığımızda karşılaşan kötü kokulu ve terli giysilerdir.

Kickstarter’da yer alan PAQSULE isimli proje, spor sonrası eşyalarınızı ve çantayı temizleyeceğine sözveriyor. Projenin yaratıcısı olan Ravid Yosef bu üründen “Paqsule kendisini ve içindeki her şeyi temizleyen bir çanta” olarak bahsediyor. Bu akıllı spor çantası UV-C ve O3 (ultraviyole ve ozon) teknolojisini kullanarak içindeki her şeyi ve kendini dezenfekte ediyor, kokulardan arındırıyor, bakterileri öldürüyor ve bunu çantanın üzerinde yer alan butona basarak kolayca yapmanızı sağlıyor. Hiçbir kimyasal madde kullanılmadan yapılan bu işlemler FDA tarafından onaylanmış ve çantanın içinde gerçekleşen olaylar doğal olarak gerçekleşiyor. Çanta temizleme işlemi kullanıcı tarafından aktif hale getirildiği anda bakteri çantanın içinde sıkışır, ozon çantanın içini doldurur ve bakterileri yok eder. UV-C ışıkları artı bir katman olarak patojenlere ve virüslere karşı ek bir koruyucu olarak işlev görür. Her bir döngü 35 dakika sürer ve ozon oksijene dönüşerek, çantayı açtığınız zaman temiz ve güzel kokan eşyalarınız başka bir spor evresi için hazır hale gelmiş olur.

Çanta IOS ve Android cihazlarla uyumlu olduğu için uzaktan kontrol edilebilir ve süreç tamamlandığı zaman size haber verir. Şu anda Kickstarter fiyatı 229$ dolar olarak belirlenmiş ve ilk teslimatların yaz aylarında başlamış olması planlanıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz