Bebeğimiz için banyo suyunun ısısını nasıl ölçeriz?

0
1.127 Okunma

Bebekler dünyanın en tatlı ama aynı zamanda en narin ve kırılgan canlılarıdır. Dokuz ay boyunca anne karnında, çok özel bir koruma kalkanı içinde yaşayarak geliştikten sonra dış dünya ile karşılaştıklarında, tüm bedenleri dışarıdan gelecek en ufak etkiye dahi savunmasız durumadır. Öyle ki, bir yetişkinin farkına bile varmayacağı doğrudan güneş ışığı, bir yaşındaki bir bebeğin çok hassas olan tenini yakabilir ve daha da kötüsü, ilerleyen yaşlarında deri kanserine kadar ulaşabilecek sorunlara neden olabilir.

Aynı şekilde yetişkinin farkına bile varmayacağı hafif bir rüzgan bebeğin ince derisi üzerinde soğuk duş etkisi yaratabilir ve sadece bir kaç saat içinde bebeğin yüksek ateşle ölüm tehlikesi geçirebileceği bir durum oluşabilir.

Bebeklerin çok hassas olduğu bir diğer yer de banyolardır. Hem banyonun genel ısısının hem de banyo suyunun ısısının çok iyi ayarlanması gerekir. Aksi halde bebek için çok ciddi sağlık sorunları hızla gelişir. Sadece bir kaç derece soğuk su bebeğin soğuk almasına, gerektiğinden birkaç derece fazla sıcak su ise teninde yanmalara neden olabilir. En iyi ihtimalle, sıcak suyun bedenine verdiği rahatsızlık nedeniyle bebek her gün ağır bir psikolojik travma geçirebilir ve artık banyo yapmak istemez, suya karşı korku oluşturur, ömrü boyunca atlatamayacağı bir bilinçaltı korkuya sahip olabilir.

Peki bebeğimizin banyosunda suyun sıcaklığını nasıl ölçeceğiz. Weewell’in WTB130 Banyo Termometresi bu işlem için basit, eğlenceli ve etkin bir çözüm sunuyor. Hem bebek için suyun üzerinde yüzen bir kurbağayı seyretmek büyük eğlence yaratırken hem de suyun sıcaklığını anı anına görmek mümkün oluyor. Zira banyo suyunun ilk doldurduğunuz andaki sıcaklıkta kalmayacağını zamanla soğuyacağını veya su ekledikçe ısının yükselebileceğini unutmama gerekiyor.

Her yeni annenin banyosunda mutlaka bulunması gereken banyo termometleri için başarılı bir seçenek olan Weewell WTB130 Banyo Termometresi’ni 30 lira seviyesinde fiyat etiketiyle bebek mağazalarında veya online alışveriş sitelerinde bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz