13 Mayıs Perşembe 2021

Klasik müzikseverlerin dikkatine: Concertino geldi!


Apple Music için klasik müzik uygulaması ”Concertino” artık iOS için kullanılabiliyor. Klasik müzikseverlerin çok hoşuna gidecek olan bu uygulama sayesinde tek çatı altında toplanmak mümkün olacak. Apple Music uygulamasını büyülü bir klasik müzik kutusuna dönüştürme adımı olarak karşımıza çıkan Concertino, daha önce internet uygulamasıydı.

Concertino ile birlikte klasik müzikseverler tek bir çatı altında

Concertino adının da vermiş olduğu ağırlık ile birlikte mobil tarafa da gelmiş durumda. Artık App Store üzerinden indirilebilen uygulama, Apple Music için üçüncü taraf bir uygulama gibi çalışıyor. Uygulamanın çalışma mantığı ise şu şekilde işliyor: Apple Music’e girdiniz, burada klasik müzik listelerini bulmak istiyorsunuz. Concertino’ya girdiğinizde, klasik müzik listelerine daha kolay ulaşıyorsunuz.

Concertino

Uygulama klasik müzikte en çok tercih edilen bestecilerden, dönemsel parçalara kadar birçok çalma listesi öneriyor. iOS uygulaması SwiftUI çerçevesiyle oluşturulduğu aktarılırken aynı zamanda Concertino’nun App Store üzerinden ücretsiz olarak indirildiği aktarılıyor. Ayrıca geliştiriciler de GitHub üzerinden projenin kaynak kodlarına kolayca ulaşabiliyor.

Uygulamaya Mac, PC veya Android telefondan erişmek isteyenler için internet uygulaması hala kullanılabiliyor.

Milli atletler seçti: Apple Music Evde koleksiyonu

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube’dan içerik üreticilerine 100 milyon dolarlık destek

Popüler video izleme platformu YouTube, rakiplerine fark atacak yeni bir hamlede bulundu. Platfrom, TikTok rakibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir