11 Ağustos Perşembe 2022

Kurabiyelerden müzik ziyafeti


Bir çikolatalı kurabiyeniz olsa onu pikaba takıp müzik mi dinlersiniz yoksa hiç düşünmeden yemeyi mi tercih edersiniz? Yok artık dediğinizi duyar gibiyiz. Bizlerin günlük hayatta hiç de üzerinde durmadan yediğimiz kurabiyelere Dimension Plus isimli firma anlam yüklemiş olacak ki Oreo Vinly projesi ile kurabileri plağa çevirmiş.

Dimension Plus isminde bir firma, dünyanın en ünlü çikolatalı kurabiyelerini birer plağa çevirmeyi başarmış. ‘Oreo Vinyl’ projesi ile özel satışa çıkacak paketlerde, markanın tema şarkısı farklı sanatçılar tarafından seslendirilmiş ve kaydedilmiş. Tasarım firması da bu müzikleri aynı plaklara müzik kaydedilen teknik ile kurabiyelere aktarmış.

Şimdilik sadece kaydedilmiş parçaları çalıyor

Bu teknikte kurabiyelerin üzerine yuvarlak hatlar boyunca girintiler ve çıkıntılar basılıyor. Pikapların plakların üzerindeki yivlerdeki girinti çıkıntıları okuması gibi, portatif ve kartondan üretilmiş çok basit bir pikap da bu kurabiyelerin üzerindeki yivleri okuyor.

Kurabiyelerin üzerine müzik kaydedilecek girinti çıkıntılar ise bir lazer baskı makinesi ile oluşturuluyor. Bu proje Tayvan’daki Golden Pin Tasarım Ödülleri’nde ‘Görsel İletişim Tasarımı Ödülü‘ de almış.

YAZAR: Gamze Deste Yegin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney+ hız kesmiyor! “Dünyayla Benim Aramda” yayın tarihi belli oldu

Türkiye için yeni bir Dijital içerik platformu olan Disney+, yerli içeriklerini arttırmaya devam ediyor. Platformun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.