Kurabiyelerden müzik ziyafeti

0
146 Okunma

Bir çikolatalı kurabiyeniz olsa onu pikaba takıp müzik mi dinlersiniz yoksa hiç düşünmeden yemeyi mi tercih edersiniz? Yok artık dediğinizi duyar gibiyiz. Bizlerin günlük hayatta hiç de üzerinde durmadan yediğimiz kurabiyelere Dimension Plus isimli firma anlam yüklemiş olacak ki Oreo Vinly projesi ile kurabileri plağa çevirmiş.

Dimension Plus isminde bir firma, dünyanın en ünlü çikolatalı kurabiyelerini birer plağa çevirmeyi başarmış. ‘Oreo Vinyl’ projesi ile özel satışa çıkacak paketlerde, markanın tema şarkısı farklı sanatçılar tarafından seslendirilmiş ve kaydedilmiş. Tasarım firması da bu müzikleri aynı plaklara müzik kaydedilen teknik ile kurabiyelere aktarmış.

Şimdilik sadece kaydedilmiş parçaları çalıyor

Bu teknikte kurabiyelerin üzerine yuvarlak hatlar boyunca girintiler ve çıkıntılar basılıyor. Pikapların plakların üzerindeki yivlerdeki girinti çıkıntıları okuması gibi, portatif ve kartondan üretilmiş çok basit bir pikap da bu kurabiyelerin üzerindeki yivleri okuyor.

Kurabiyelerin üzerine müzik kaydedilecek girinti çıkıntılar ise bir lazer baskı makinesi ile oluşturuluyor. Bu proje Tayvan’daki Golden Pin Tasarım Ödülleri’nde ‘Görsel İletişim Tasarımı Ödülü‘ de almış.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz