KYK yurt başvurusu nasıl yapılır?

0
183 Okunma

e-Devlet’te KYK yurt başvuruları başladı. Peki KYK yurt başvurusu nasıl yapılır? 

KYK yurt başvurusu nasıl yapılır?

KYK, her yıl üniversite öğrencileri için yurt, kredi ve burs imkanı sunuyor. Peki KYK yurt için nasıl başvuru yapılır? İşte detaylar…

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 2023-2024 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek, ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler için yurtlara başvuru sürecinin başladığını duyurdu.

Başvurular ne zamana kadar yapılacak?

Bugün 29 Ağustos Salı günü başlayan başvurular, 2 Eylül tarihi saat 23:59’a kadar e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

KYK başvuru

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “2023-2024 eğitim öğretim yılı GSB Yurt başvuruları başladı. 950 bin yatak kapasitesiyle hizmet vereceğiz. Yurtlarımıza yapılan başvurular 12 analiz kurulu tarafından değerlendirilecek. Yapılan sıralamayla öğrenciler kendisine en yakın yurda yerleştirilecek. Bu yıl öncelik gruplarımıza depremzede öğrencilerimizi dahil ettik. (…)”

KYK yurt başvuru işlemleri için yapılması gerekenler 

  • Öncelikle e-Devlet’te yer alan başvuru sayfasına giriş yapın.
  • Ekrandaki şartları okuduktan sonra kabul ederek bir sonraki aşamaya geçiş yapın.
  • Kimlik bilgisi doğrulama ekranında yer alan bilgileri kontrol edip size ait olduğuna emin olduktan sonra öğrenim bilgilerinizin olduğu sayfaya geçiş yapabilirsiniz.
  • Öğrenim bilgilerinizin doğruluğunu onayladıktan sonra bilgilendirme metnini onaylayarak işleme devam edin.
  • Adres bilgilerinizi, varsa özel durumunuz ile ilgili bilgileri ve aile bilgilerinizi sırasıyla doldurarak bilgilendirme metnini onaylayın.
  • Yapmış olduğunuz başvurunun ön izlemesinde eksik/hatalı bilgi olup olmadığını kontrol ettikten sonra işlemi tamamlayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz