Lazer lipoliz ile fazlalıklarınızdan kolayca kurtulun

0
351 Okunma

Beslenmenize dikkat ediyor, düzenli spor yapıyor olsanız da farklı nedenlerden dolayı vücudunuzun belirli bölgelerini istediğiniz seviyede inceltemiyor olabilirsiniz. İşte bu noktada lazer lipoliz tekniğine başvurabilir, fazlalıklarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Şimdi gelin lazer lipoliz tekniğini yakından inceleyelim.

Lazer lipoliz nedir?

Lazer lipoliz, diod lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılmasına dayalı bir yöntem. Aynı zamanda elastikiyetini kaybetmiş bağ dokusu ve kolajeni de parçalayıp, genç bağ dokusu ve kolajen oluşumunu artırıyor. Vücut şekillendirme uygulamalarında oldukça yenilikçi bir tedavi olan lazer lipoliz; bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde etkin olarak kullanılıyor. Başarısı kanıtlanmış olan bu tedavi yöntem, dünyada 3-4 yıldır uygulanıyor.

Lazer lipoliz, bölgesel yağ fazlalıklarında, gevşek olan cildin gerginleştirilmesinde ve terlemenin yok edilmesinde uygulanıyor. Bu teknikle, basen, karın ve bel gibi bölgelerin yanı sıra yüz bölgesi, kol ve bacak içleri, çene altı, bacak bölgesindeki yağlardan kanama olmadan tek seansta kurtulmanız mümkün. Lazer lipoliz tekniği, cildin altında biriken yağları yok ettiği gibi aynı zamanda ciltteki kolajen üretimini artırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini de sağlıyor.

Klinikte bile gerçekleştirilebilen uygulamada yapılan kesi 1-2 mm arasında olduğu için ameliyat sonrasında izi yok denecek kadar az. Lazer lipoliz uygulamasından sonra hasta işine veya sosyal hayatına hemen dönebilir. Bandajlama süresinin kısa olması bu yöntemin avantajlarından biri.

Lazer lipoliz tedavisi nasıl yapılır?

Öncelikle bölgesel fazlalık olan yerler işaretlenerek lazer ışının çıkardığı ısı enerjisinden hastanın etkilenmemesi için tedavi edilecek bölgeye bölgesel uyuşturma yapılıyor. Yaklaşık olarak 10 – 15 dakikalık bekleme süresinin sonunda işlem yapılacak bölge iyice temizlenip, 1 -2 mm’lik bir kesi açılıyor. Bu kesiden lazer atımını yapacak olan fiberin içinden geçen 1 mm çapındaki kanül, cilt altına sokuluyor. Bu kanül yardımı ile yağ birikimi olan bölgeye lazer atışı yapılarak yağ hücreleri parçalanıyor.

Lazer lipoliz nasıl etki sağlar?

Vücuda enjekte edildiğinde yağ hücreleri zarının geçirgenliğini artırıyor, parçalanan yağ hücreleri de karaciğer tarafından yok ediliyor. Bu yöntem, yağ hücrelerinin sayısını azalttığı için sayısal tipte artan yağ hücresi çoğalmalarında da çok etkili.

Kaç seans uygulamak gerekir?

Kişinin probleminin yoğunluğuna göre seans sayısı değişiyor. İlk seansın sonuçları ise 2 veya 3’üncü haftadan sonra görülmeye başlıyor ve erime çok daha uzun süre devam ediyor. Seanslar kişiden kişiye göre değişmekle birlikte 3–6 veya 4–8 şeklinde olabilir.

Doğum sonrası kalan yağ kitleleri, çene altı, kollar, karın, bel, kalça, basen ve bacak bölgesindeki bölgesel yağlanmaların yok edilmesinde uygulanıyor.

Hamilelere, şeker hastalarına, kanser hastalarına ve daha önce ağır bir karaciğer sorunu yaşayanlara uygulanmamalıdır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz