9 Temmuz Perşembe 2020

Matrix beyaz perdeye geri dönüyor!


Bilim kurgu klasikleri arasında en önemli yapımlardan olan Matrix 20. yıl dönümü kutlamaları için bir haftalığına tekrar sinemalarda. Ünlü bilim kurgu filmi yeniden vizyona girecek olmasıyla da birçok hayranını sevindirdi.

https://pembeteknoloji.com.tr/galaxy-watch-active-2-basin-gorselleri-ortaya-cikti-19245/

Matrix 20. yıl dönümü için yeniden vizyonda!

3 Eylül 1999’da vizyona giren film oldukça büyük bir hayran kitlesi oluşturarak bilim kurgu klasikleri arasında en önemli yapımlardan biri olmayı başarmıştı. Bu yıl 20. yıl dönümünü kutlamak için hazırlıklara başlayan yapım sinemalara geri dönmeyi planlıyor.

Küresel çapta vizyona girip girmeyeceği henüz belli olmayan film 30 Ağustos – 5 Eylül tarihleri arasında Amerika’daki 135 Dolby Cinema AMC sinema salonlarında gösterime girecek.

Warner Bros.’un yapımcılığını üstlendiği filmin ilki 1999 yılında karşımıza çıkmıştı. Ardından 2003 yılında Reloaded ve Revolution olarak iki ayrı devam filmiyle daha birçok kişiyi ekrana bağlayan film devam etti.

Matrix 20.yıl dönümü için yeniden vizyonda! - ShiftDelete.NetOrtalama 3.5 milyar dolarlık bir pazar oluşturan bu film ilk gösterime girdiğinden bu yana seveni olduğu kadar nefret eden izleyicilerle de karşılaştı. Hatta birçok sinema sever, sinema dünyasını ve gelişmişliğini Matrix öncesi ve Matrix sonrası olarak bile ayırdı.

Filmin yeniden vizyona girişi ile de büyük bir ilgiyle karşılanması ve sinema salonlarında oldukça kalabalık bir dönem olması bekleniyor. Ülkemizde vizyona tekrar girme gibi bir durum henüz belli olmasa da eğer tekrar vizyona girerse burada bile oldukça kalabalık sinema salonları ile karşılaşabiliriz.

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony-nin giyilebilir klimasi-sony-reon-pocket

Sony’nin giyilebilir kliması satışa sunuldu

Bildiğiniz gibi bir süre önce tanıtılan bu ürün nihayet kavurucu yaz günlerinde satışa çıkıyor. Tokyo …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir