18 Nisan Pazar 2021

MEB’den yüz yüze eğitim ile ilgili yeni açıklama


1 Şubat 2021 Pazartesi günü gerçekleşen Kabine Toplantısı’nda yüz yüze eğitim ile ilgili 1 Mart tarihi verilmişti. Şubat ayının sonuna yaklaştık. Okula gitmek için hazırlanan öğrencilere MEB’den yeni bir haber geldi. “Yerinde Karar” uygulaması sebebi ile yüz yüze eğitim 1 gün ertelendi.

Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

meb yüz yüze eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı 1 Mart’ta başlayacak yüz yüze eğitim ile ilgili yeni bir duyuru yayınladı. Duyuruya göre resmi ve özel tüm okullarda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanmak üzere karar verildi.

MEB tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde;

“1 Şubat 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda, resmi ve özel tüm ana sınıflarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart 2021 Pazartesi günü itibarıyla yüz yüze eğitime başlanılacağı; ayrıca illerin salgın koşullarındaki durumlarına bağlı olarak il bazlı kararların da alınabileceği kamuoyuna açıklanmıştı.

Bu doğrultuda, Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan ‘İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası’nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı’nda değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmi ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır.

1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda yapılacak değerlendirmeler neticesinde valilik il hıfzıssıhha kurullarınca ‘yerinde karar’ uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilecektir.”

İl bazında birçok yeni kararın verileceği 1 Mart vatandaşlar tarafından heyecan ile bekleniyor. Pazartesi günü illerdeki salgının durumuna göre eğitim, sosyal faaliyetler ve kısıtlamalar konusunda çeşitli kararlar verilecek.

YAZAR: Ayşenur SANDIKÇI

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mikrodalga fırın alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Mikrodalga fırınlar, özel olarak yapılmış sistemleri sayesinde içerisinde bulundurmuş olduğu su moleküllerinin sürekli titreşimde kalması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir