Mide bulantısını azaltan akıllı bileklik tanıtıldı

0
402 Okunma
reliefband

Reliefband Technologies adındaki küçük bir şirket, 2016 yılında bulantıları tedavi edebilecek bir ürün geliştirdi. Kola takılabilir ve özgün bir düşünceyle tasarlanan akıllı bileklik sabah bulantıları yaşayanlar, hareket halinde bulantı yaşayanlar yada hamileler için çözüm olmayı amaçladı.

CES 2018’e getirdikleri yeni ve yükseltilmiş versiyon ile akıllı bilekliklerini tanıtan şirket, ReliefBand 2.0’nin önceki versiyonu gibi bulantı sorunu çekenler için sebebi ne olursa olsun (seyahat, yapay gerçeklik oyunları, kemoterapi, ameliyat sonrası tedavi v.b) çözüm seçeneği olmayı amaçladığını açıkladı. Şık olmasının yanında ürünün hipoalerjenik yapısıyla da alerjiye sebep olmayacağı vurgulanıyor. Kişiselleştirilebilen ve titreşim ayarları kişiye göre yapılabilen seçenekler de sunduğu fuar esnasında duyuruldu.

Akapunktur ve Nerömodülasyon’dan destek alıyor

reliefband

ReliefBand’ın tıbbi şefi, ürünün tanı koymayı amaçlamadığını ve çeşitli sağlık uygulamalarının kişinin sağlığını ölçmek için analiz ettikleri adım sayılarını ReliefBand’ın almadığını vurgularken cihazın hangi tedavilerden yararlandığını da bildirdi. ReliefBand’ın Akapunktur ve elektrik uyarımlarının etkisiyle sinir aktivitesinin tedavisinde kullanılan Nerömodülasyon tekniğinden yararlandığını belirtti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz