8 Ağustos Cumartesi 2020

Milli Tekvandocu İrem Yaman, sosyal medyayı ikiye böldü


Türkiye Tekvando Federasyonu tarafından olimpiyat oyunlarına gitmesi karar verilen ismin Hatice Kübra İlgün olması sonrası Dünya ve Avrupa şampiyonu milli tekvandocu İrem Yaman, Twitter’dan yaptığı açıklamalar sonrası sosyal medya ikiye bölündü.

İsyanını Twitter’dan dile getiren İrem Yaman, aynı zamanda yapılanların haksızlık olduğunu ve bu haksızlığı engellemek için elinden geleni yapacağı üzerine açıklamalarda bulundu. Bunun üzerine Twitter kullanıcılarını ikiye böldü. Kullanıcıların bir kısmı İrem Yaman’ı destekleyip, yapılanın yanlış olduğunu bu süreç içerisinde her türlü desteği yapacaklarını dile getirdiler.

Milli tekvandocu İrem Yaman eleştiri de aldı

Destekleyenlerin yanı sıra, İrem Yaman’ın olimpiyatlara katılacak olan Kübra Hatice İlgün’e yaptıklarının asıl haksızlık olduğunu dile getirdiler.

Türkiye Tekvando Federasyonu  tarafından yapılan açıklamada: “İlk 5’te birden fazla sporcumuz bulunan sıkletlerde ise Aralık ayında Rusya’da yapılacak olan Grand Prix Final Müsabakasında daha başarılı olan sporcu puan durumuna bakılmaksızın ülkemizi Olimpiyat Oyunlarında temsil edecektir.” açıklaması yapılmış ve madalyayı da Kübra Hatice İlgün kazanmış.

Bunun üzerine Twitter’dan İrem Yaman’ın diğer kadın sporcuya haksızlık yaptığını, kadının kadına yaptığı şiddet olarak değerlendirmelerde bulunanlar oldu.

Hedeflerin odağındaki isim olan Hatice Kübra İlgün ise herhangi bir açıklama yapmadı.

Estée Lauder CFO’su, yüzde 40’ı kadın olan Facebook yönetim kurulunda!

YAZAR: Esra Bedük

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPad Pro 2020

Yeni iPad Pro modellerinde üzen performans!

Elektronik cihazlara yaptığı acımasız dayanıklılık testleriyle adından söz ettiren JerryRigEverything adlı YouTube kanalı yeni özellikleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir