29 Temmuz Perşembe 2021

Mobil oyun deneyiminizi nirvanaya çıkarın


mobil oyun konsolu

Mobil oyun kullanıcılarının günden güne artıyor olmasından dolayı oyunseverler için bir sürü alternatif geliştiriliyor. PUBG’den yeni piyasaya sürülen Call of Duty Mobile‘a kadar birçok mobil oyun milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor.

Mobil oyun konsolu minimal tasarımıyla da tatmin ediyor

Söz konusu mobil oyunların çoğunun oyun kontrolleri farklı olduğu gibi aynı zamanda arayüzleri de farklı. Bu nedenle farklı ihtiyaçlara göre farklı sistemler gerekiyor. Örneğin, bazıları karmaşık konsol hareketlerine ihtiyaç duyarken bazılarıysa basit kaydırma ve kılavuz hareketlerine ihtiyaç duyabiliyor. Beyaz ve parlak çizgilere sahip olan mobil oyun konsolu tasarımsal açıdan da oyuncuları tatmin edecek.

mobil oyun konsolu

Farklı ihtiyaçlar dahilinde geliştirilen LumiControl ise yukarıda saydığımız tasam ihtiyaçlarının bir özeti niteliğinde. Farklı ihtiyaç ve gereksinimleri isteyen oyunlara seslenen LumiControl, oyun deneyiminizi nirvanaya çıkaracak. Bu ürün iki tutamaç ve akıllı telefonunuza uygun ayarlanabilir bir tasarım ile birlikte geliyor. Farklı boyutlardaki akıllı telefonlara hitap eden cihaz, kontrolör sayesinde telefonunuza bağlanıyor. Oynanan oyunun arayüzünü tanımlayan akıllı el tutamaçları, yapabileceği kontrolleri de kendisi ayarlıyor.

mobil oyun konsolu

Bu size akıllı telefon ve VR deneyimi arasında bir oyunu deneyimi yaşatmayı planlıyor. İki yanda bulunan tutamaç kolları ise dokunmaya duyarlı iki daireden oluşuyor. Bu sayede isterseniz oyuna göre kaydırma ve manevraları kolay bir şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Kolay bir şekilde yerleştirdiğiniz akıllı telefonuz ile en favori oyununuzu en iyi şekilde oynayabilirsiniz.

Akıllı spor aleti Mirror ile kişiselleştirilmiş antreman

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix abone sayısı bir hayli artan Türkiye için yerli film ve dizi çalışmalarını sürdürüyor. Türk yapımlarına verdiği önem kadar Türk oyuncuları da önemseyen platform, oyuncuları yabancı yapımlarda da karşımıza çıkarıyor. Oyunculuğu ve önceki karakterleri ile izleyicileri kendine hayran bırakan Kıvanç Tatlıtuğ; Into The Night dizisinin 2. sezonuna konuk oyuncu olarak yer alacak. Into The Night 2. sezonunda Kıvanç Tatlıtuğ rol alacak 2020 yılında yayınlanmaya başlayan ve tüm dünyada popüler hale gelen Belçika yapımı dizi, 6 bölümlük ilk sezonunu başarı ile tamamladı. Jason George’un The Old Axolotl romanından esinlenerek ortaya çıkardığı Into The Night 2. sezonunda Kıvanç Tatlıtuğ’a da yer verecek. Dizide Tatlıtuğ’un yanı sıra Mehmet Kurtuluş‘un yanı sıra Stefano Cassetti, Laurent Capelluto, Pauline Etienne ve Babetida Sadjo gibi isimlerde yer alıyor. Fakat ünlü oyuncunun şimdilik hangi rolde yer alacağı bilgisi bulunmuyor. Aşk-ı Memnu dizisindeki oyunculuğu ile izleyicileri kendine hayran bırakan ünlü oyuncu; bu başarısını Kuzey Güney dizisi ile devam ettirmişti. Bu dizi Kıvanç Tatlıtuğ’un Netflix’teki ilk performansı olmayacak. Oyuncu, “Bir Denizaltı Hikayesi” ile seyirci ile buluşacak.

Into The Night 2. sezonda Türk oyuncu rüzgarı

Netflix abone sayısı bir hayli artan Türkiye için yerli film ve dizi çalışmalarını sürdürüyor. Türk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir