18 Nisan Pazar 2021

Netflix, Türkiye’deki güncel abone sayısını açıkladı


Netflix Türkiye ülkemizde en çok tercih edilen dijital yayın platformlarının başında yer alıyor. Ayrıca gün geçtikçe kullanıcı sayısını da arttırıyor. Koronavirüs nedeniyle birçok abone kazanan platformun ülkemizde hatırı sayılır bir kitlesi var. Netflix Kamu Politikaları Direktörü Pelin Mavili, dijital yayın platformunun güncel abone sayısını paylaştı. İşte detaylar:

Netflix, Türkiye’de 3,5 milyon aboneye sahip

Yerli orjinal yapımlarıyla büyümeye devam eden Netflix, yeni yapımları ile büyümeye devam ediyor. Salgınla başa çıkmaya çalıştığımız bu dönemde, platformun dünya genelindeki toplam abone sayısı Netflix Türkiye Kamu Politikaları Direktörü Pelin Mavili’nin açıklamalarına göre 3.5 milyonu geçmiş durumda.

Ayrıca Netflix Kamu Politikaları Direktörü Pelin Mavili, şu açıklamalarda da bulundu:

Türkiye’nin tanıtılması için kuvvetli bir fırsat var. Üreteceğimiz Türkçe içerikli dizilerimizde de fırsat var. Bununla alakalı 8 ülkede 8 bin Netflix üyesi üzerinden yaptırdığımız bir araştırmada Türkçe içerik izleyenlerin Türkiye’ye karşı nasıl hissettiklerini merak ettik. Türkiye’ye merak ve ilgilerinin 2 kat arttığını gördük. Türk ürünlerini almak istemelerinin, Türkçe öğrenme istemelerinin arttığını gördük. Türkçe içerik izlemekteki etkinin COVID-19 sonrasında turizm sektörüne yansıyacağını düşünüyoruz. Bu endüstrinin ekonomimize yapacağı çok büyük katkılar var.

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix çocuk profillerini yeniden tasarlıyor

Dünyada 150 milyondan fazla kullanıcısı olan ve en çok tercih edilen film ve dizi izleme platformu Netflix, çocukların platformu daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir